Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

 

plakatCezary Harasimowicz - pisarz, aktor i scenarzysta – wnuk majora Adama Królikiewicza, Legionisty, syn słynnej aktorki Krystyny Królikiewicz. W najnowszej książce „Saga czyli filiżanka, której nie ma" zabiera nas w podróż śladami swoich przodków.

Więcej…

 

JerzyFicowski

Jerzy Ficowski to osobowość niezwykle interesująca. Poeta, badacz kultury cygańskiej i żydowskiej, znawca Brunona Schulza, tłumacz, opozycjonista. Z wykształcenia filozof i socjolog. Od urodzenia związany z Warszawą choć znaczną część swojego życia spędził wędrując z taborami cygańskimi. Badając życie i obyczaje europejskich Romów czuł się jak odkrywcy nieznanych plemion Ameryki Północnej czy Afryki, tyle że odbywało się to w XX wieku, w Europie środkowej. To Ficowski odkrył Papuszę - cygańską poetkę Bronisławę Wajs – zaprzyjaźnił się z nią i dostrzegł wartość literacką jej wierszy, dzięki niemu ukazały trzy tomiki utworów tej wspaniałej romskiej poetki.

Więcej…

 

Plakat

Więcej…

 

plakat

Załączniki:
Pobierz (Konkurs_regulamin.pdf)Konkurs_regulamin.pdf[Regulamin]

Więcej…

 

Biblik Zyrafa

„Głowa do góry, żyrafo" Catherine Lukas to bardzo ciekawa lektura. Dzięki niej wiemy już jakie zwierzęta żyją na sawannie. Które cechy wyróżniają żyrafę, lwa, słonia albo geparda spośród innych. Dlaczego król zwierząt boi się podejść do stada żyraf, czy też jak śpią żyrafy. Najważniejszym jednak przesłaniem była nie sama wiedza dotycząca zachowań i cech zwierząt ale to, że nie możemy porównywać się z innymi. Każdy z nas ma w sobie coś, co czyni go wyjątkowym!

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi