Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Plakat

Projekt "Pasje bez granic" polegał na trzydniowych spotkanach środowisk senioralnych z polsko-czeskiego pogranicza, które odbyły się w Bolesławcu w dniach 17-19.05.2019 r. W ramach projektu polscy i czescy seniorzy podzielili się swoimi pasjami oraz doświadczeniami w różnych obszarach życia (kultura i sztuka, aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, turystyka i podróże, projekty internetowe i blogi).

Więcej…

 

PH

14 maja 2019 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie! W naszej bibliotece gotował sam szef kuchni wegańskiej, współorganizator Vegan World Festival i autor książki „Kuchnia wegetariańska. W malinowym chruśniaku" – Piotr Henschke.

Więcej…

 

warsztaty monitor

Więcej…

 

DniOtwarte

Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich 10 i 11 maja, na zwiedzających czekał zróżnicowany program skonstruowany z myślą o odbiorcach w każdym wieku.

15 lat temu Polska stała się częścią europejskiej wspólnoty. Czym jest owa wspólnota? Jakie są jej duchowe korzenie? O tym wszystkim dowiedzieli się zwiedzający z multimedialnej wystawy Ojcowie Założyciele UE, przygotowanej przez Narodowe Centrum Kultury, a prezentowanej w multimedialnej części Centrum Wiedzy. Z kolei o tym, jak nasze miasto zmieniło się dzięki Funduszom Europejskim na przestrzeni tych 15 lat, odwiedzający naszą placówkę dowiedzieli się z multimedialnej wystawy „15 lat Bolesławca".
Ponadto w czasie Dni Otwartych można było porozmawiać „na żywo" z autorami książek – Danutą Maślicką, Katarzyną Pranić, Iwoną Banach i Sebastianem Zielonką.

Więcej…

 

Moniuszko

W tym roku przypada 200-setna rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie oraz twórcy polskiej opery narodowej. W ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego spotkaliśmy się z członkami Klubu Carpe Diem. Przygotowano prezentację o życiu i twórczości wielkiego Polaka.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi