Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Kolejny dzień ferii i kolejne spotkanie z eksperymentami w Bibliotece.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się jak zrobić tęczę za pomocą m&msów i wody. Wystarczyło, że na talerzyku ułożyliśmy kolorowe cukierki po dwa lub trzy w każdym kolorze i zalaliśmy je wodą. Na efekt nie musieliśmy długo czekać. Kolorowa tęcza powstała w jednej chwili.

Więcej…

 

Sidorowicz

Pan Grzegorz Sidorowicz pokazał nam na warsztatach fotografii otworkowej jak zrobić własnoręcznie aparat tak, by "zmieścić" w nim świat widziany przez dziurkę... po igle. Pan Grzegorz jest autorem kilkudziesięciu wystaw fotograficznych, uczestnikiem wielu plenerów i wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Więcej…

 

Podbylska

Więcej…

 

Ferie Filia

W tym roku w Filii nr 1 podczas ferii zimowych odbyły się zajęcia a tematyce morskiej.

16.01
Osiem macek, jedna głowa Ty się lepiej przed nią schowaj ...

Ośmiornice są dziwnymi stworzeniami, ale przekonaliśmy się dzisiaj, że w morskich głębinach żyje mnóstwo równie dziwnych i przerażających stworzeń. Groźne ryby, kraby, a nawet ssaki.
My wykonaliśmy nasze ośmiornice z kawałków tkanin oraz innych materiałów. Zadanie nie było łatwe, dla niektórych największym wyzwaniem było plecenie warkoczy, a trzeba było upleść ich aż osiem, bo macki ośmiornicy powstały z warkoczy. Okazało się że ośmiornice wcale nie muszą być groźne, nasze wyglądają całkiem sympatycznie.

Więcej…

 

Ferie Oddzial1a

Zapisy już trwają!
Zapraszamy dzieci w okresie ferii zimowych na następujące zajęcia pod wspólnym tytułem: „Z NAUKĄ NA WESOŁO” CZYLI FERIE NIEBANALNE BO EKSPERYMENTALNE:

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi