Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy „POLAK ARTYSTA CERAMIK" Jest to wystawa prezentująca prace stu polskich artystów ceramików na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, z Bolesławca, Polski i Polaków którzy obecnie tworzą w kraju i poza granicami kraju. Do wystawy zostaną zaproszeni wybitni artyści ceramicy, z długoletnim doświadczeniem. Artyści zajmujący się rzeźbą ceramiczną, garncarstwem, ceramiką współczesną i unikatowym wzornictwem przemysłowym.

Eksponaty zostały wystawione w pięciu instytucjach – Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy, galeriach Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Muzeum Ceramiki, pięknych wnętrzach bolesławieckiego Ratusza oraz w Punkcie Informacji Turystycznej (Rynek).

Wystawę można zwiedzać w okresie 11 października - 11 grudnia 2018 roku, a uroczysty wernisaż odbędzie się w dniu 11 listopada (niedziela) o godz. 18.00 w galerii „W sam raz" BOK – MCC.
Do wystawy wydany został okolicznościowy katalog zawierający sylwetki wszystkich autorów. Kuratorem artystycznym wystawy jest wieloletni komisarz międzynarodowych plenerów Mateusz Grobelny.

 

SF-logo

Za nami druga sesja graczy RPG Klubu Sfera Fantasy. Przybyło więcej graczy, utworzyły się już dwie grupy. Wyobraźnia i kości poszły w ruch... jest fabuła i jest zabawa.

Zakupiliśmy dodatkowe kości do rozgrywania sesji oraz podręczniki do tworzenia gier fabularnych.

Zapraszamy chętnych na kolejną sesję już w czwartek 8 listopada o godz. 16.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Wiedzy w Bolesławcu, ul. B. Głowackiego 5.

Więcej…

 

CW plakat

 

Drodzy Czytelnicy!

Jeszcze się pakujemy w starej Bibliotece.... a nowa Siedziba już prawie gotowa !

Serdecznie zapraszamy już od połowy października do nowego budynku przy ulicy Głowackiego 5 (dawny dom handlowy "Mieszko").

Więcej…

 

IMG 0030

03 września odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie naszego Klubu Miłośników Poezji, pt. „Niepodległa w poezji Narodowej". Podczas spotkania rozmawialiśmy o twórczości najwybitniejszych poetów okresu Polski niepodległej.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi