Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

KS

16 kwietnia 2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej bibliotece Panią Danutę Sadownik, która opowiedziała nam o swoich książkach: „A ty dokąd?", „Gdzie jesteś?", „Szkolne tango" oraz „Muszki owocówki".
Autorka z wielką pasją i energią opowiedziała zgromadzonym gościom o swojej literackiej drodze, źródłach inspiracji, podróżach i licznych planach na przyszłość. Bogate życie zawodowe i ciekawe przeżycia prywatne mogą dostarczyć tematów do licznych powieści, a pisarka podczas spotkania obiecała nam, że łącznie napisze ich minimum siedem.

Więcej…

 

JKaczmarski

Jacek Kaczmarski jest uważany za barda „Solidarności". Jego utwory z końca lat 70-tych i początku 80-tych doskonale wpisują się w nurt poezji rewolucyjnej, a sztandarowa pieśń „Mury" jest uznawana za hymn. Teksty nawiązują do walki, mówią o ucisku, prześladowaniach.

Więcej…

 

DzienWody

Nasza biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Globalnie w bibliotekach", realizowanej przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Akcji zorganizowanej z okazji obchodów Światowego Dnia Wody.

Więcej…

 

Img1

MACIEJ PŁAZA - prozaik, tłumacz, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych. Urodził się w 1976 roku w Sandomierzu, mieszka w Poznaniu. Debiutancki tom opowiadań "Skoruń" przyniósł mu Nagrodę Literacką Gdynia 2016 i Nagrodę Kościelskich 2016. W roku 2018 został laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus za powieść "Robinson w Bolechowie".

Więcej…

 

NaFotelu

Poniedziałkowy wieczór spędziliśmy w bardzo miłej, momentami zabawnej, momentami wzruszającej atmosferze.

Wszystko to, za sprawą i dzięki poezji Pani Danuty Maślickiej, która poprzez swoje wiersze z najnowszego tomiku zatytułowanego „To nie iluzja", podzieliła się z nami swoją wrażliwością, miłością do życia, pokazała nam kawałek swojego świata.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi