Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Plakt2

Paweł Wakuła - pisarz i ilustrator książek dla dzieci, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Wymyślone przez siebie historie opowiada nie tylko słowami, ale też dziesiątkami ilustracji, przenosząc młodych czytelników w świat pełen wielkich przygód i dobrego humoru. Autor książek: "O czym szumi las", "Kajtek i Yetik", "Kajtek i Yetik podnoszą żagle", "Mój tata jest olbrzymem", "Dębowa kołyska", "Co w trawie piszczy", „Na tropie sześcioptaka".

Więcej…

 

DoktorDolittle2

Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych w Bolesławcu.

 

Załączniki:
Pobierz (1_Regulamin.pdf)1_Regulamin.pdf[Regulamin (zmiana 19.10.2017 r.)]
Pobierz (2_Oswiadczenie.pdf)2_Oswiadczenie.pdf[Oświadczenie]
 

Wydarzenie w ramach projektu
„Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada" dofinansowane ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Conrad teatr

Więcej…

 

delphine

Delphine de Vigan (ur. 1 marca 1966 w Boulogne-Billancourt) – francuska pisarka. Jej pierwsza powieść, Jours sans faim (Dni bez głodu), została wydana w 2001 pod pseudonimem Lou Delvig. Jest to dzieło autobiograficzne opowiadające o walce z anoreksją, z którą zmagała się w wieku 19 lat. Powieść No et moi (No i ja), wydana w 2007, opowiada o wybitnie uzdolnionej nastolatce, która niesie pomoc młodej bezdomnej osobie. Książka otrzymała nagrodę Rotary i Prix des Libraires (Nagroda księgarzy). Została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, i przygotowywana jest jej filmowa adaptacja.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu
„Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada" dofinansowane ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Plakat

Łukasz Godlewski - z wykształcenia konserwator zabytków, technik architekt, magister europeistyki. Rysuje odkąd pamięta, od 2005 r. postanowił zmierzyć się z tematem rysowania komiksów i tak mu zostało. Jego prace można zobaczyć w "Komiksowni", jest weteranem "Projektu 24". Zdarza mu się narysować ilustracje – wyróżnienie i publikacja ilustracji w "Neuromachii". Miłość jest pełnometrażowym debiutem Łukasza.

Maciej Jasiński - scenarzysta i dziennikarz (zastępca redaktora naczelnego w magazynach popkulturowych "SFera" i "Kult"; przez wiele lat związany z branżą pism komputerowych - "Świat Gier Komputerowych" czy "Top Games"). Specjalizuje się w grach komputerowych, filmie i komiksie. Obecnie pracuje zawodowo nad scenariuszami gier komputerowych i komiksów. Pomysłodawca takich serii komiksowych, jak: Red, Pixel, The X Games, Atomix scenarzysta dwóch komiksów zamieszczonych w Antologii "Człowiek w probówce" (Dzień Dziadka, Historia policyjna). Napisał także scenariusze do kilkudziesięciu krótkich historyjek komiksowych oraz czterech albumów: Solidarność 25 lat: Nadzieja Zwykłych Ludzi, Ksiądz Jerzy Popiełuszko: Cena Wolności, 1956: Poznański Czerwiec, 1981: Kopalnia Wujek (wszystkie wyd. Zin Zin Press). Obecnie pracuje nad kilkoma projektami, miedzy innymi albumem fantasy Verbi Divini (rys. Jacek Michalski).

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi