Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

plakat

Jakub Skworz jest autorem 8 książek dla dzieci m.in.: „Księżniczki Adeli", „Wampirka Alfreda", „Prawie bajek", z którymi odwiedza szkoły i biblioteki w całej Polsce, by nie tyle czytać swoje opowieści, co zarażać entuzjazmem i dobrze bawić się razem z najmłodszymi.

Więcej…

 

 

plakatCezary Harasimowicz - pisarz, aktor i scenarzysta – wnuk majora Adama Królikiewicza, Legionisty, syn słynnej aktorki Krystyny Królikiewicz. W najnowszej książce „Saga czyli filiżanka, której nie ma" zabiera nas w podróż śladami swoich przodków.

Więcej…

 

JerzyFicowski

Jerzy Ficowski to osobowość niezwykle interesująca. Poeta, badacz kultury cygańskiej i żydowskiej, znawca Brunona Schulza, tłumacz, opozycjonista. Z wykształcenia filozof i socjolog. Od urodzenia związany z Warszawą choć znaczną część swojego życia spędził wędrując z taborami cygańskimi. Badając życie i obyczaje europejskich Romów czuł się jak odkrywcy nieznanych plemion Ameryki Północnej czy Afryki, tyle że odbywało się to w XX wieku, w Europie środkowej. To Ficowski odkrył Papuszę - cygańską poetkę Bronisławę Wajs – zaprzyjaźnił się z nią i dostrzegł wartość literacką jej wierszy, dzięki niemu ukazały trzy tomiki utworów tej wspaniałej romskiej poetki.

Więcej…

 

Plakat

Więcej…

 

plakat

Załączniki:
Pobierz (Konkurs_regulamin.pdf)Konkurs_regulamin.pdf[Regulamin]

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi