Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Zapraszamy dzieci młodsze w poniedziałek – 24 kwietnia – rozpoczynamy o godz. 11:00

biblik Basia

Klocki przemieszane ze skarpetkami, koszulkami, połamanymi kredkami i pomiętymi kartkami walały się po podłodze. Powyciągane z półek książki zalegały biurko i krzesła. Pluszaki wylewały się z kufra z zabawkami, a z półotwartej szafy wysypywały się spodnie i swetry.. I jak mała dziewczynka ma sobie z tym poradzić?

Więcej…

 

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w piątek, 21 kwietnia, godzina 17.00

 plakat

Autorzy zaprezentują tomik poezji pt. „Gdy obraz przekuwa się w słowo".

Wydarzenie w klimacie lat 20-tych, 30-tych XX wieku. Mile widziane stroje z epoki. Wystąpi Grupa „Teatryczni", będzie też koncert Lidii i Joela Beucher oraz konkurs na najatrakcyjniejszą stylową kreację – przewidziane cenne nagrody: wycieczka, sesja fotograficzna, wizyta w salonie urody.

Zapraszamy!

 

strona

Zapraszamy miłośników literatury i gier RPG z gatunku fantasy i science fiction, zarówno Graczy jak i MG (Mistrzów Gry), początkujących i zaawansowanych powyżej 14 roku życia na spotkanie Klubu Fantastyki. Zajęcia odbędą się 13 kwietnia, w czwartek, o godzinie 17:00 w Sali Multimedialnej (pok. nr 33), a poprowadzą je Patryk i Adam – gracze i zarazem MG.

Więcej…

 

Zarebska

Pełne radości spotkanie z Magdaleną Zarębską na długo zostanie w pamięci naszych młodych czytelników. Pisarka na podstawie swojej książki pt. „Nadchodzi Słoniątko" poprowadziła warsztaty, w trakcie których dzieci poznawały zmysły smaku, węchu, dotyku i słuchu. Były ciekawe zabawy i zgadywanki.

Więcej…

 

czechowicz

Józef Czechowicz urodził się na początku dwudziestego wieku, w 1903 r. w Lublinie, w ubogiej rodzinie. Jego matka starała się dać dzieciom wykształcenie i tak najmłodszy Józef ukończył najpierw powszechną szkołę podstawową, a następnie Seminarium Nauczycielskie, z czasem uzupełnił wykształcenie i pracował głównie jako nauczyciel, ale także redagował i współredagował wiele czasopism szczególnie literackich oraz skierowanych do dzieci i młodzieży.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC

Legimi