Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

 WarsztatyP

Warsztaty to jedna z najciekawszych i najprzyjemniejszych form uczenia się i poznawania. Warsztaty papiernicze, na które zaprosiliśmy uczniów z bolesławieckich szkół sprawiły dużą radość i z pewnością były źródłem nowych, ciekawych wiadomości.

Więcej…

 

czolowka

Na spotkaniu majowym mogliśmy poznać rośliny doniczkowe, które stanowią piękną ozdobę niejednego domu. Wśród znanych powszechnie roślin są również i takie, które mogą mieć zły wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie: diffenbachia może być przyczyną zapalenia spojówek, a oleander niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie serca. Ciekawe są także rośliny owadożerne, które są znakomitą pułapką na owady, m.in. dzbanecznik z charakterystycznymi dużymi dzwonkami.

Więcej…

 

CzytamBoLubie

W poniedziałek 19 maja w Galerii FORMAT przy ul. Sądowej 8 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Czytam bo lubię" zorganizowanego przez Filię Nr 1. Konkurs był skierowany do uczniów kl. 4-6. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do swojej ulubionej książki.

Więcej…

 

Ilustracja

Bonjour les enfants! Tak w języku francuskim powitała dzieci Pani Ewa Rosińska, która przeczytała dla nas bajkę Charlesa Perrault „Riquet à la houppe" czyli „Knyps z Czubkiem". To bardzo ciekawa opowieść o królewiczu, który nie grzeszy urodą, ale jest za to jest mądry,odważny i o królewnie bardzo urodziwej, ale niestety niezbyt mądrej.

Więcej…

 

Wszystkich, którzy jeszcze nie korzystają z ibuków zapraszamy po kody dostępu.

 

TUTAJ można sprawdzić nową listę dostępnych tytułów.

LogoIbukLibra

Zarejestrowani czytelnicy mogą uzyskać kod drogą mailową. PIN-y są wydawane bezpłatnie czytelnikom zapisanym do naszej biblioteki. Rejestrację i logowanie do platformy IBUK Libra mogą ułatwić filmiki instruktażowe przygotowanych przez Wydawnictwo PWN - dostawcę usługi.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi