Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Biblik CKapturek

Jednym z największych światowych „hitów" bajkowych jest na pewno opowieść o przygodach dziewczynki w czerwonym kapturku. Na spotkaniu nasz gość Pani Eugenia Wolska – prezes Klubu „Carpe Diem" przeczytała nam fragment Czerwonego Kaptura w języku braci Grimm, czyli po niemiecku. Już wiemy, że: Babcia to Oma, Las – Wald, Wilk – Wolf, Koszyk – Korb, a Czerwony Kapturek to Rotkäppchen.

Więcej…

 

DRekosz

Większość z nas bardzo lubi rozwiązywać zagadki, ale nie zawsze jest to prosta zabawa, dlatego możemy sobie wyobrazić ile trudu i pracy trzeba włożyć, by wymyślić ciekawą, intrygującą czytelnika zagadkę literacką.

Więcej…

 

JanPawelII

W nawiązaniu do bliskiej kanonizacji bł. Jana Pawła II – przedstawiona została prezentacja multimedialna, która przypomniała postać Karola Wojtyły, jego życie, twórczość i drogę do Watykanu. W spotkaniu wzięli udział głównie członkowie Klubu „Carpe Diem".

Przedstawiono przebieg pontyfikatu, podróże apostolskie oraz wybrane wypowiedzi i cytaty.

Więcej…

 

DRekosz

To był prawdziwy wieczór magii... słów, a gość prowadzący spotkanie, Pan Dariusz Rekosz, okazał się niezwykłym sztukmistrzem słowa.

Więcej…

 

 pisanki

Spotkanie upłynęło już w nastrojach świątecznych. Podczas krótkiej prezentacji poznaliśmy tradycje wielkanocne, wśród których były
i takie, które obchodzone są jedynie w niektórych rejonach naszego kraju: dziady śmigustne, Siuda Baba, wieszanie Judasza, Jezusek Palmowy.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi