Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

czolowka

Każdy z nas ma w szafie bluzy, bluzki lub podkoszulki, których nie lubimy, które nam się znudziły, lub po prostu są już znoszone. Nie trzeba się ich pozbywać - wystarczy nadać im inną formę i odnowić poprzez na przykład pomalowanie specjalnym farbami do tkanin lub przeznaczonymi do tego kredkami, czy pisakami. Te malunki będą trwałe i nie rozpłyną się podczas prania.

Więcej…

 

madroscznatury

Ferie w naszej bibliotece rozpoczęły się „odlotowo": dosłownie, bo zbudowane przez nas rakiety poleciały, ale też w przenośni, bo była to naprawdę „odlotowa" zabawa, a wszystko dzięki Panu Michałowi Zawadce, który poprowadził warsztaty pt. „Nauka w codzienności".

Więcej…

 

BiblikZaprasza   MakowaPanienka

Krecik, Rumcajs z Hanką i Cypiskiem, Wodnik Szuwarek, Żwirek i Muchomorek, Rusałka Amelka to postaci z czeskich bajek znane i lubiane nie tylko w kraju, w którym powstały. My też, okazało się, bardzo dobrze je znamy i nie mieliśmy problemów z rozwiązaniem zagadek, których byli bohaterami. Pomagały nam w tym mamy, pamiętające te bajki ze swojego dzieciństwa. Jednak najważniejsza w tym spotkaniu była Makowa Panienka i jej przyjaciel motyl Emanuel z książki Václava Čtvrtka.

Więcej…

 

JanKaczmarek

Jan Kaczmarek – artysta kabaretowy - „ładny człowiek", jak o nim mówili przyjaciele, choć on sam miał świadomość niedostatków swojej urody. Człowiek o niepospolitym talencie i niezwykłym poczuciu humoru, a jednocześnie trzeźwo patrzący na świat i twardo stąpający po ziemi. Jan Kaczmarek przede wszystkim był autorem tekstów piosenek, słuchowisk radiowych i felietonistą.

Więcej…

 

WMysliwski

„Tym nieustającym lękiem napawa nas to, że jesteśmy, a nie jesteśmy w stanie sprostać temu, że jesteśmy. Wielkie to brzemię sam dla siebie człowiek".

„Ostatnie rozdanie" to lektura wyjątkowa. Jej autor, Wiesław Myśliwski powraca do nurtu wciąż aktualnego – opisania i poznania prawdy o ludzkim losie, sensie istnienia, o miłości i pamięci, a także przeznaczeniu i przemijaniu. Jest to książka do której będziemy powracać.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi