Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

 ksiezniczka

Był sobie książę, który chciał się żenić z księżniczką, ale to musiała być prawdziwa księżniczka. Jeździł więc po świecie, żeby znaleźć prawdziwą księżniczkę, ale gdy tylko jakąś znalazł, okazywało się, że ma jakieś "ale". Tak zaczyna się baśń Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu", którą przeczytała nam nasza Pani Dyrektor – Zdzisława Woźniak – na ostatnim już spotkaniu z cyklu „Witajcie w naszej bajce".

Więcej…

 

maska

W krótkiej prezentacji komputerowej obejrzeliśmy różne maski i stroje karnawałowe. Dowiedzieliśmy się jak obchodzony jest karnawał w Wenecji, Brazylii, na Wyspach Kanaryjskich, w Wielkiej Brytanii, no i oczywiście w Polsce. Poznaliśmy historię i bogatą tradycję tego szczególnego czasu zabawy. Ważną rolę w stroju odgrywają maski, stanowią nie tylko dekorację, ale też mają swoje znaczenie i warto wiedzieć co symbolizują.

Więcej…

 

kp

Hejże ha! Niech żyje Miś!
(Kto? Kto taki? Co za Miś?)
Miś Puchatek, chyba wiecie.
Kubuś znany w całym świecie.

Więcej…

 

LINK DO PRZYSZLOSCI logo final

Wydarzenie w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera". Wspierane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Microsoft i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

BDul

„W trakcie studiów związanych z polityką, prawem i ekonomią na UW, zaczęły mnie interesować technologie. Głównie telefony. Dużo siedziałem przed komputerem, czytałem informacje na te tematy i postanowiłem przestać marnować czas"[B.D.]

Więcej…

 

Jan Kochanowski

Bohaterem pierwszego w roku 2014 spotkania był Jan Kochanowski, jeden z największych polskich poetów. Jego wiersze mamy wszyscy gdzieś w zakamarkach pamięci, przypominamy je sobie jeszcze ze szkoły.

Pani Janina, wyrecytowała z pamięci „Tren VIII", który nauczyła się ponad pół wieku temu. Byłyśmy pod wrażeniem.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi