Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie" dofinansowane ze środków MKiDN

pawel wakula 1

Absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Rysownik - humorysta. Autor książek: Co w trawie piszczy, Kajtek i Yetik, Kajtek i Yetik podnoszą żagle, Na tropie sześcioptaka, O czym szumi las.

Więcej…

 

czolowka

„Filip" Leopolda Tyrmanda to powieść przedstawiająca zupełnie inne spojrzenie na czas wojny, niż to, do którego przywykliśmy. Przeżycia tytułowego bohatera ukazują blaski i cienie życia w III Rzeszy w chwili jej największego tryumfu. W tych okolicznościach bohater powieści , by przeżyć musi udawać kogoś innego i wykonywać pracę, której szczerze nienawidzi. Wśród wielonarodowościowej grupy kelnerów Park Hotelu we Frankfurcie toczą się ciekawe rozmowy o problemach pokolenia dojrzewającego w cieniu wojny. Dotyczą między innymi pierwszych doświadczeń miłosnych, ale i problemu uczciwości wobec samego siebie.

Więcej…

 

czolowka

„Czerwony kapturek" zainaugurował projekt „Witajcie w naszej bajce" organizowany we współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu. Celem tego projektu jest przybliżenie dzieciom baśni, jako świata fantazji, gdzie fikcja przeplata się ze światem realnym. Baśnie pełnią rolę kształcącą, wychowawczą i poznawczą w życiu dziecka. To dzięki nim uczymy się rozpoznawać dobro i zło.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie"
dofinansowane ze środków MKiDN

WarsztatyPlakat

Naszym gościem tym razem była Pani Genowefa Surniak - prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie bibliotekarstwa. Jest również nauczycielem dyplomowanym i wieloletnim pedagogiem, pełni funkcję zastępcy dyrektora i jednocześnie kierownika Wydziału Bibliotekarskiego w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia na trzech kierunkach: Biblioterapia, Problemy społeczne osób chorych i niepełnosprawnych, Wiedza o czytelnictwie.

Pani Genowefa poprowadziła warsztaty biblioterapeutyczne, które zorganizowane zostały dla bibliotekarzy i nauczycieli przedszkoli oraz szkół podstawowych, drugiego po rodzicach, ważnego ogniwa, mającego bezpośredni wpływ na mądre wychowanie i kształtowanie świata wartości młodego pokolenia.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie"
dofinansowane ze środków MKiDN

Fraczek

Agnieszka Frączek - jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN (wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku 2010). Napisała wiele książek dla dzieci w większości rymowanych, tak by ich czytanie ułatwiało zapamiętywanie trudnych wyrazów. Najbardziej z nich znane, to: Kanapka i innych wierszy kapka, Dranie w tranie, Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, Jedna literka, a zmiana wielka, Gdy przy słowie jest przysłowie.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi