Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie"
dofinansowane ze środków MKiDN

RomualdPawlak

Romuald Pawlak pochodzi z Sosnowca. Debiutował w tygodniku „Na przełaj" w 1987 r. Przez długi czas współpracował z czasopismem „Fenix". Publikował również w „Magii i mieczu", „Nowej Fantastyce", „Science Fiction, Fantasy & Horror" oraz „Gazecie Wyborczej". Debiutował książkami z gatunku fantasy, pisze też książki historyczne. W 2007 roku na rynku wydawniczym ukazała się pierwsza książka dla dzieci „Miłek z Czarnego Lasu", za którą pisarz został wyróżniony nagrodą Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Najlepsza Książka dla Dzieci 2008. Kolejna „Czapka Holmesa" (2009) – była nominowana do nagród Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz do nagrody im. Kornela Makuszyńskiego. Romuald Pawlak jest również twórcą literatury obyczajowej i młodzieżowej. Jego powieści dla nastolatków cieszą się coraz większym zainteresowaniem czytelników i uznaniem krytyki.

Więcej…

 

baczynski

Krzysztof Kamil Baczyński to najwybitniejszy przedstawiciel pokolenia wojennego. Poezja tego okresu jest bardzo charakterystyczna, cechuje ją z jednej strony patriotyzm i poczucie obowiązku wobec Ojczyzny, po drugie poczucie braku „normalnego" życia i perspektyw związanych z przyszłością.

Więcej…

 

Alice Munro
To było nasze pierwsze spotkanie z twórczością tegorocznej noblistki – Alice Munro. Trzy tomy opowiadań, które przeczytałyśmy udowodniły, że jest mistrzynią krótkiej formy. Doskonale wie, który moment życia opowiedzieć i zawsze mamy wrażenie, że trafia w ten najważniejszy. Te opowiadania cechuje pewna nieprzewidywalność, spokój i stoicyzm, ale również psychologiczna dociekliwość i ogromna empatia wobec bohaterów.

Więcej…

 

JasIMalgosia

Tym razem „Jaś i Małgosia" zabrali nas w świat, znanych i lubianych przez dzieci na całym świecie, baśni braci Grimm.

Pan Marek Łętowski, który jest Dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury, pięknie przeczytał tę ciekawą opowieść. Wszystko udało się nam zapamiętać ! Bo potem Pani Patrycja zadawała różne pytania : Kim byli dla siebie Jaś i Małgosia? Dokąd szli? Gdzie trafili? Czy spytali kogoś o zgodę częstując się słodkościami z piernikowej chatki? I odpowiedzi przychodziły same ! A co zapamiętamy na zawsze ? Zanim weźmiemy czyjąś własność, np. bardzo korci nas by skosztować słodycze kolegi lub koleżanki - najpierw należy koniecznie spytać właściciela o zgodę !

Więcej…

 

JanPawelII

Spotkanie było poświęcone pamięci Jana Pawła II. Przedstawiona została krótka prezentacja komputerowa dotycząca życia i dokonań wielkiego Polaka. Papież za hasło przewodnie swej posługi przyjął słowa Totus Tuus (z łac. Cały Twój). Wiele osób było zaskoczonych liczbą odbytych przez Ojca Świętego pielgrzymek (aż 104 podróże zagraniczne).

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi