Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

StrefaVR

Po raz pierwszy w naszej placówce gościliśmy animatorów wirtualnej rzeczywistości czyli VR. Zaprezentowali oni pokaz wykreowanej komputerowo przestrzeni, do której przenieśli uczestników za pomocą specjalnych gogli i joysticków. Były to miejsca zarówno realne jak ścianka wspinaczkowa czy park rozrywki oraz fikcyjne, czyli świat gier komputerowych.

Uczestnicy doświadczyli czegoś zupełnie nierealnego....wirtualnego! Możliwości takich pokazów są nieograniczone!

Dziękujemy Animatorom za niepowtarzalne przeżycia i mamy nadzieję, że będą kolejne :)

Więcej…

 

1

Listopadowe spotkanie Klubu Głuchego Czytelnika było pierwszym, jakie odbyło się w nowej siedzibie. Poznaliśmy cały obiekt, ale głównie skupiliśmy się na Multimedialnym Centrum Wiedzy. Mieliśmy możliwość zapoznać się z działaniem i możliwościami jakie daje Google Earth. Wirtualnie zwiedzaliśmy nieznane zakątki świata. „Odwiedziliśmy" Nowy Jork, Paryż, Londyn i inne ciekawe miejsca. Dzięki nowym technologiom nie ma barier i żadnych ograniczeń, również „finansowych" i można wirtualnie podróżować po świecie.

Więcej…

 

Więcej…

 

Vegefani

Dnia 23 listopada 2018r. członkowie Klubu Vegefani spotkali się, aby porozmawiać o przepisach świątecznych w wydaniu roślinnym. Inspiracji dostarczyli autorzy znanych książek oraz blogerzy, a publikacją przewodnią było „Zielone Boże Narodzenie" Karoline Jönsson. Klubowicze nie tylko zapoznali się z nowymi sposobami przyrządzania świątecznych potraw, ale również opowiadali o swoich tradycjach kulinarnych i zdradzali arkana swojej pracy w kuchni. Dzięki takiej wymianie doświadczeń spotkanie było bardzo udane i zachęciło uczestników do eksperymentów w domowej gastronomii.

Więcej…

 

MediaSp

Dzięki inicjatywie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu, w naszej placówce odbyło się szkolenie „Media społecznościowe jako nowy sposób promocji biblioteki. Atrakcyjny bibliotekarz w nowoczesnej bibliotece", prowadzone przez Panią Martę Kryś z firmy GoodBooks.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi