Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

NFCieslak

Tytuł debiutanckiej książki Natalii Fiedorczuk-Cieślak: Jak pokochać centra handlowe jest mylący, bo nie o centrach handlowych pisze autorka ale o macierzyństwie i depresji poporodowej. Narodziny dziecka są bezsprzecznie czymś wyjątkowym i radosnym, ale mało wiemy i mówimy głośno o kryzysie, zmianach nastroju, niepewności i bezradności młodej kobiety. Nie wszystkie są perfekcjonistkami i supermamami. Są też takie, które po porodzie zwyczajnie się „rozsypują".

Więcej…

 

Pianista

W czasie marcowego spotkania klubu zapoznaliśmy się z filmem Pianista Romana Polańskiego. To ekranizacja wspomnień znakomitego polskiego pianisty Władysława Szpilmana, któremu jako jedynemu z całej rodziny udało się uniknąć deportacji z warszawskiego getta do obozu zagłady. Przez wiele miesięcy ukrywał się w bombardowanej stolicy.

Więcej…

 

plakat

Czocha należy do najpiękniejszych zamków w Polsce. To turystyczna wizytówka i perełka regionu. Miłośnicy historii uważają zamek za jeden z najbardziej tajemniczych, rokrocznie odkrywane są nowe tajemnice i ciekawostki. Spotkanie z Piotrem Kucznirem autorem książki „Tajemnice zamku Czocha", regionalistą, publicystą, zakochanym w Dolnym Śląsku i Łużycach, członkiem kilku stowarzyszeń historycznych stało się okazją do poszerzenia wiedzy. Wzbudziło zainteresowanie zarówno starszych, jak i młodzieży.

Więcej…

 

biblikWodnikSzuwarek

Na spotkaniu ze starymi i nowymi hitami książkowymi przypomnieliśmy prawdziwy hit sprzed lat. Sympatyczny Szuwarek to jeden z ulubionych bohaterów książek i telewizyjnych dobranocek dziadków i rodziców dzieci, które gościliśmy. Przygody tego trochę już zapomnianego wodnika mieszkającego nad stawem Szmaragdowe Oczko niezmiernie zaciekawiły naszych małych czytelników. Szuwarek bardzo chciał zmienić pogodę, tak jak my miał już dość zimy i postanowił jak najszybciej przywołać wiosnę. Przekonaliśmy się wspólnie z Szuwarkiem, że nie jest to proste, niestety musimy czekać, aż wiosna sama zechce do nas przyjść.

Więcej…

 

krystyna-sienkiewicz

12 lutego 2017 roku zmarła Krystyna Sienkiewicz. Była wyjątkową osobą. Choć życie nie obchodziło się z nią łagodnie, to zachowała niezwykłą pogodę ducha i aktywność zawodową na estradzie do ostatnich chwil. Zapamiętamy artystkę jako osobę nadzwyczaj ciepłą i zawsze uśmiechniętą. Mawiała, że życie jest karaluchem, którego nie można się pozbyć, więc trzeba go polubić. Utalentowana plastycznie, muzycznie i aktorsko udzielała się artystycznie na wielu polach, najbardziej jest jednak znana z aktorstwa i ze sceny kabaretowej. Zagrała w kilku bardzo popularnych filmach, ale najczęściej występowała w kabaretach i to w tych z najwyższej półki, m.in. w Kabarecie Starszych Panów, w Kabarecie Olgi Lipińskiej, Kabarecie pod Egidą. Ma na swoim koncie mnóstwo słynnych monologów i piosenek z tekstami znanych poetów.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC

Legimi