Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Biblik Zyrafa

„Głowa do góry, żyrafo" Catherine Lukas to bardzo ciekawa lektura. Dzięki niej wiemy już jakie zwierzęta żyją na sawannie. Które cechy wyróżniają żyrafę, lwa, słonia albo geparda spośród innych. Dlaczego król zwierząt boi się podejść do stada żyraf, czy też jak śpią żyrafy. Najważniejszym jednak przesłaniem była nie sama wiedza dotycząca zachowań i cech zwierząt ale to, że nie możemy porównywać się z innymi. Każdy z nas ma w sobie coś, co czyni go wyjątkowym!

Więcej…

 

Biblik Kaczatko

Co jedzą małe kaczuszki? Dlaczego nie mogą zjeść ziarna czy też ... ślimaka? Wiele dowiedzieliśmy się czytając kolejną książeczkę z serii Przygody małych zwierzątek pt.„ Głodne kaczątko". Kacze jaja muszą mieć ciepło więc mama kaczka może zostawić je tylko na chwilkę, kiedy musi zdobyć pożywienie.Mają szerokie dzioby z ząbkami na brzegu. Nabierają wodę ze stawu do dzioba i zamykają go. Woda wpływa, a ząbki zatrzymują sporo kaczych przysmaków.

Więcej…

 

 Delimat

Na dzisiejszym spotkaniu gościliśmy Panią Barbarę Delimat, niezwykle utalentowaną bolesławiecką artystkę. Zajmuje się tkaninami, malarstwem i rysunkiem (tuszem).

Więcej…

 

Laba

MARIANNA ŁABA już wieku 4 lat rozpoczęła edukację muzyczną w klasie fortepianu i skrzypiec w miejscowości Chuście (Zakarpacie) na Ukrainie. Matka pochodzi z węgierskiej rodziny, a korzenie sięgają i polskiej hrabiny Kulczewskiej.

Więcej…

 

biblik NaRatunekMalejMyszce

Głównym bohaterem naszego spotkania była mała niezbyt mądra myszka, Emilka, która mieszkała na farmie. A dlaczego taka była? Ponieważ kierując się tylko i wyłącznie łakomstwem, naraziła siebie ale i też swoich przyjaciół na wielkie niebezpieczeństwo.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi