Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

czolowka

Plastuś, to wesoły ludek, który bawi dzieci już od ponad siedemdziesięciu lat. Jego przygody znane są kilku pokoleniom i to właśnie one były tematem konkursu plastycznego pt. „Co się dzieje w piórniku, czyli przygody Plastusia". Celem konkursu było również uczczenie 120. rocznicy urodzin pisarki Marii Kownackiej.

Więcej…

 

czolowka

Dziarska jestem: stać nie mogę!
Już bym chciała ruszyć w drogę!...

My też razem z wesołą Pyzą zrobioną przez gospodynię, a ożywioną przez wiatr - ruszyliśmy w literacką wędrówkę. Dzięki tej małej kluseczce, która uciekła z Warszawy by wędrować po Polsce i pięknym strofom Hanny Januszewskiej mogliśmy podziwiać ciekawe zakątki naszej Ojczyzny.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki

I Banach

Iwona Banach, pisarka i tłumaczka książek z języka francuskiego, włoskiego. Bolesławianka z urodzenia i wyboru. Od 2004 roku przetłumaczyła dziesięć książek, m.in. : Gość Papieża Vladimira Volkoffa, Syn człowieczy Yi Munyola, Koniec jest moim początkiem Tiziano Terzaniego, Zielone Piekło Raymonda Maufrais. Praca tłumacza wymaga ponadprzeciętnych umiejętności językowych oraz bogatej, specjalistycznej wiedzy. Trafne słowa, całe zdania, poprawne formułowanie myśli zgodne z intencją autora to żmudne poszukiwania translatorskie, tak by tłumaczenie oddawało sens oryginału. Była to świetna okazja do podzielenia się ze słuchaczami zabawnymi sytuacjami.

Więcej…

 

MPalasz

Marcin Pałasz to dolnośląski autor ponad dwudziestu książek i kilkunastu audycji radiowych dla dzieci i młodzieży. Urodził się w 1971 r. w Dusznikach Zdroju a obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Z wykształcenia jest astronomem, a więc bujanie w obłokach to jego prawdziwa natura. Pisanie rozpoczął książką pt. Opowieści z Krainy Potworów, kolejne publikacje to m. in. : Straszyć nie jest łatwo, Powrót do Krainy Potworów, Heca nie z tej Ziemi, Wakacje w wielkim mieście, Ptaś i Miaugosia, Kosmiczna awantura, Licencja na zakochanie, Historia Złotego Promyczka, Bardzo dzikie historie, Wszystko zaczyna się od marzeń, Wakacje w wielkim mieście.

Marcin Pałasz jest laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i dwukrotnym laureatem wyróżnienia w tym konkursie.

Więcej…

 

Zdjecie1

Konkurs został zorganizowany przez Miejskie Centrum Ekologii w Bolesławcu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Skierowany był do przedszkolaków a udział w nim wzięły dzieci z 11 bolesławieckich przedszkoli.

Ciekawe co takiego w trawie piszczy? - spytał nasz gość Prezydent Miasta Bolesławiec - Kornel Filipowicz dzieci. A jakie to zwierzęta mieszkają w bajkach Jana Brzechwy? W tym celu zaprosiliśmy dzieci na łąkę, gdzie kwitną piękne kwiatki - zagadki. Każdy z nich skrywał opis jakiegoś zwierzątka. Wybrane dzieci zrywały kwiatki i podawały zaproszonym gościom, w tym Jury konkursu, którzy odczytywali ukryte w nich zagadki. Trzeba było nie lada sprytu i zwinności by sięgnąć po upatrzone kwiatki, gdyż rosły one bardzo wysoko. Okazało się, że nasi młodzi artyści nie tylko pięknie namalowali zwierzęta mieszkające w bajkach Brzechwy, ale również bezbłędnie odgadnęli ich nazwy!

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi