Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Wydarzenie w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki

ZM


Zbigniew Masternak pochodzi z Gór Świętokrzyskich. Obecnie mieszka w Puławach. Jest autorem autobiograficznego cyklu powieściowego "Księstwo". W latach 2006 - 2008 ukazały się trzy księgi - "Chmurołap", "Niech żyje wolność", "Scyzoryk". Niedawno powstał na podstawie trylogii film "Księstwo" w reżyserii Andrzeja Barańskiego - premiera światowa odbyła się w lipcu w Karlowych Warach, podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Wiosną 2012 film trafił do kin. Obecnie autor pracuje nad filmem "Nędznicy" na podstawie kolejnej powieści z cyklu "Księstwo" pod tym samym tytułem, którą zamierza sfilmować wybitny polski reżyser Krzysztof Zanussi.

Książki pisarza ukazały się w przekładach na języki obce - niemiecki, rosyjski, ukraiński, czeski, macedoński, mongolski. Niedawno "Niech żyje wolność" wyszła po wietnamsku w Ho Chi Minh.

Więcej…

 

 TeatrPrzewrotny

Na przedstawienie składają się: opowieść Indian prerii, opowieść Inków, opowieść japońska i opowieść Aborygenów.

Spektakl ten to współczesna forma teatru literackiego. Tekst bazuje na czterech tradycyjnych historiach etnicznych, które na potrzeby sceny zostały spisane na nowo. W przedstawieniu poruszane są wątki zaczerpnięte z ludowych opowieści z różnych regionów świata (Japonia, Australia, Kanada, Grenlandia) pokazujące wzajemne zależności między Ziemią a ludźmi ją zamieszkującymi.

Więcej…

 

TadeuszKubiak
fot. archiwum rodzinne

Tadeusz Kubiak – poeta, satyryk, autor utworów dla dzieci słuchowisk radiowych. Dziś najbardziej znany jako twórca wierszy dla dzieci i tekstów piosenek. Przez większą część swojego życia był związany z radiem, gdzie prowadził audycje rozpowszechniające poezję, był jej gorącym miłośnikiem.

Więcej…

 

kot w butach

W kolejnym spotkaniu w ramach projektu „Witajcie w naszej bajce", organizowanego we współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, zawitał do nas „Kot w butach” z lubianej przez wszystkich baśni Charles’a Perrault.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie"
dofinansowane ze środków MKiDN


IKlebanska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak Tut turu i Miganki czy Piosenkarnia, emitowanych przez Program 1 TVP.

Do tej pory wydała następujące książki: Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada, Muzyczna zgraja, Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie, Akolada. 8 stopień wtajemniczenia, Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi