Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

IMG 6082

O psach, kotkach i innych naszych domowych zwierzątkach można rozmawiać bez końca. Pretekstem do tej miłej rozmowy był niesforny ale bardzo „słodki" kotek Cukierek, bohater bajki Waldemara Cichonia „Cukierku, Ty łobuzie".

Więcej…

 

Norwid

Cyprian Kamil Norwid – wieszcz mało znany. Takie słowa były motywem przewodnim naszego spotkania.
Uznany pośmiertnie za "czwartego wieszcza" poeta, za życia był niedoceniany, niezrozumiały, odrzucony. Jego utwory nie zyskały uznania ani u czytelników, ani u krytyków, dopiero wiele lat po śmierci został na nowo odkryty. Uznano go za jednego z romantyków, choć jego twórczość wykracza poza ramy tej epoki, zarówno czasowo jak i światopoglądowo.

Więcej…

 

 

plansza-MDK

Narodowe czytanie utworów Aleksandra Fredry odbyło się 7 września w Teatrze Starym.

Więcej…

 

ReceLogo

Z okazji trwającego właśnie 2 Międzynarodowego Tygodnia Głuchego 3 września odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Głuchego Czytelnika w naszej bibliotece. Przebiegło ono w bardzo przyjemnej atmosferze, a komunikacja była możliwa dzięki tłumaczce języka migowego, wiceprezes Europejskiego Centrum Obsługi Głuchych - Pani Monice Maj.

Więcej…

 

 

 czolowka

Nowa książka Eustachego Rylskiego „Obok Julii" wywołała żywą i ciekawą dyskusję.

 

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi