Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

kp

Hejże ha! Niech żyje Miś!
(Kto? Kto taki? Co za Miś?)
Miś Puchatek, chyba wiecie.
Kubuś znany w całym świecie.

Więcej…

 

LINK DO PRZYSZLOSCI logo final

Wydarzenie w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera". Wspierane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Microsoft i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

BDul

„W trakcie studiów związanych z polityką, prawem i ekonomią na UW, zaczęły mnie interesować technologie. Głównie telefony. Dużo siedziałem przed komputerem, czytałem informacje na te tematy i postanowiłem przestać marnować czas"[B.D.]

Więcej…

 

Jan Kochanowski

Bohaterem pierwszego w roku 2014 spotkania był Jan Kochanowski, jeden z największych polskich poetów. Jego wiersze mamy wszyscy gdzieś w zakamarkach pamięci, przypominamy je sobie jeszcze ze szkoły.

Pani Janina, wyrecytowała z pamięci „Tren VIII", który nauczyła się ponad pół wieku temu. Byłyśmy pod wrażeniem.

Więcej…

 

czolowka

Uwaga, uwaga: tu stacja Tuwimowo, tu stacja Tuwimowo, za chwilę wjedzie najsłynniejsza lokomotywa - lokomotywa z wiersza Juliana Tuwima. Proszę zachować ostrożność i odsunąć się od torów. Takim komunikatem rozpoczęło się spotkanie laureatów konkursu „Tuwimowe malowanie". Usłyszeliśmy: Nagle – gwizd! Nagle – świst! Para – buch! Koła – w ruch! – i do Galerii „Format", która na czas wystawy za sprawą bajecznie kolorowych prac zamieniła się w prawdziwe Tuwimowo - dostojnie wtoczyła się lokomotywa.

Więcej…

 

CPCD

Z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka została nagrodzona w tegorocznej edycji Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2012/2013.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi