Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

tuwim julian forum portret

W Galerii „Format” odbyło się spotkanie poświęcone życiu i twórczości Juliana Tuwima. Uczestniczyli w nim członkowie Klubu „Carpe Diem”. W nawiązaniu do obchodów Roku Tuwima przedstawiona została prezentacja multimedialna, która przybliżyła sylwetkę poety oraz jego życie i twórczość.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie"
dofinansowane ze środków MKiDN

M Zawadka 

„Żyję w świecie marzeń, gdzie znalazłem bajki. Wierzę w ludzi, patrzę w oczy, jem pierogi z jagodami. Kocham dzieci, gwiazdy i drożdżówkę, którą podobno piekę wyśmienitą..." MZ

Michał Zawadka jest absolwentem Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i Polonistyki na kierunku Słowo na Ekranie w Mowie i na Piśmie. To człowiek-orkiestra – konferansjer, lektor, animator publiczności, aktor teatralny, artysta estradowy, telewizyjny i kaskader filmowy. W 2012 roku zadebiutował jako autor cyklu bajek „Mądrość z Natury". Najcenniejsze w naszym życiu są relacje z drugim człowiekiem i naturą, opierające się na mądrości wypracowanej przez miliony lat przez przyrodę.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie"
dofinansowane ze środków MKiDN

RomualdPawlak

Romuald Pawlak pochodzi z Sosnowca. Debiutował w tygodniku „Na przełaj" w 1987 r. Przez długi czas współpracował z czasopismem „Fenix". Publikował również w „Magii i mieczu", „Nowej Fantastyce", „Science Fiction, Fantasy & Horror" oraz „Gazecie Wyborczej". Debiutował książkami z gatunku fantasy, pisze też książki historyczne. W 2007 roku na rynku wydawniczym ukazała się pierwsza książka dla dzieci „Miłek z Czarnego Lasu", za którą pisarz został wyróżniony nagrodą Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Najlepsza Książka dla Dzieci 2008. Kolejna „Czapka Holmesa" (2009) – była nominowana do nagród Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz do nagrody im. Kornela Makuszyńskiego. Romuald Pawlak jest również twórcą literatury obyczajowej i młodzieżowej. Jego powieści dla nastolatków cieszą się coraz większym zainteresowaniem czytelników i uznaniem krytyki.

Więcej…

 

baczynski

Krzysztof Kamil Baczyński to najwybitniejszy przedstawiciel pokolenia wojennego. Poezja tego okresu jest bardzo charakterystyczna, cechuje ją z jednej strony patriotyzm i poczucie obowiązku wobec Ojczyzny, po drugie poczucie braku „normalnego" życia i perspektyw związanych z przyszłością.

Więcej…

 

Alice Munro
To było nasze pierwsze spotkanie z twórczością tegorocznej noblistki – Alice Munro. Trzy tomy opowiadań, które przeczytałyśmy udowodniły, że jest mistrzynią krótkiej formy. Doskonale wie, który moment życia opowiedzieć i zawsze mamy wrażenie, że trafia w ten najważniejszy. Te opowiadania cechuje pewna nieprzewidywalność, spokój i stoicyzm, ale również psychologiczna dociekliwość i ogromna empatia wobec bohaterów.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi