Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

I

To już niestety ostatni dzień ferii w bibliotece, ale za to obfitujący w atrakcje. Zawitali do nas członkowie pracowni teatralnej "hallo grupa" działającej w CIK „Orzeł" BOK-MCC w składzie: Pani Łucja Mielczarek i Pan Marek Pietraszkiewicz. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Czerwony kapturek" na podstawie wiersza Jana Brzechwy a przygotowane pod kierownictwem Pani Urszuli Frąszczak-Matyjewicz.

Więcej…

 

D

„Babcie i dziadkowie to mieli kiedyś fajnie!"

Takim zdaniem podsumowały dzieci dzisiejsze spotkanie, na którym wspólnie robiliśmy zabawki z dawnych lat. Kiedyś dzieci nie miały tak wielu zabawek jak teraz, ale same potrafiły z papieru, sznurków, guzików czy gałganków zrobić ciekawe przedmioty, którymi można było się wspaniale bawić. Już wiemy, że zabawa własnoręcznie wykonanymi zabawkami to super zabawa. Zapytajcie dziadków lub rodziców o ich zabawy z dzieciństwa, na pewno znają ich wiele.

Więcej…

 

JaninaKorol

Gościem lutowego spotkania naszego Klubu była Pani Janina Korol, aktywna Seniorka, pozytywnie nastawiona do życia osoba, która opowiadała o dwóch ojczyznach. Tej, w której się urodziła, byłej Jugosławii i tej, w której się wychowała od 5 roku życia - Polsce. Ciekawe opowieści o kulturze i historii obu krajów urozmaiciła prezentacja oraz autorski film Pani Janiny pt. "Dwie ojczyzny". Spotkanie było nostalgicznie i refleksyjnie.

Więcej…

 
2

Swietłana Aleksijewicz (ur. 1948), białoruska pisarka i dziennikarka, laureatka Nagrody Nobla z 2015 roku w dziedzinie literatury. Pisze o pomijanej i wypieranej historii Rosji: katastrofie w Czarnobylu, radzieckiej interwencji w Afganistanie, udziale kobiet w drugiej wojnie światowej, wojennych losach dzieci, codziennym życiu po upadku komunizmu. Laureatka wielu międzynarodowych nagród. W 2011 roku jej książka Wojna nie ma w sobie nic z kobiety (Czarne 2010) została uhonorowana Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus oraz Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nagrodę im. R. Kapuścińskiego otrzymała ponownie w 2015 roku za książkę Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka (Czarne 2014). Została odznaczona francuskim Orderem Sztuki i Literatury stopnia oficerskiego. Nakładem Wydawnictwa Czarne ukazały się także: Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości, Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy oraz Cynkowi chłopcy.

Więcej…

 

il

To niepozorne kolorowe pudełeczko, które dziś wystąpiło w roli głównej to kalejdoskop zwany japońskim, różni się on od powszechnie nam znanego - okrągłego.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC

Legimi