Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Plakat2

Zapraszamy do udziału w Konkursie i zapoznania się z Regulaminem.

Załączniki:
Pobierz (Filia_Regulamin_Czytam.pdf)Regulamin[Czytam.pdf]
 

 plakat1

Grupa warsztatów malarskich funkcjonuje na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bolesławcu już od 6 lat. Prowadzi je Katarzyna Sas, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Więcej…

 

kw

To było najbardziej poruszające ze wszystkich dotychczasowych spotkań.

Utwory Jana Pawła II należą bowiem do takich, które odbiera się każdą komórką ciała, przenikają do wnętrza i zostawiają głęboki ślad. Tematyka wierszy jest różna, od bardzo osobistych, mówiących o kontakcie Karola Wojtyły z Bogiem, po bardziej uniwersalne jak patriotyzm, piękno przyrody. Najbardziej jednak wzruszył nas utwór pt. „Emilii matce mojej", komentarz do tego wiersza był zbędny, a wręcz niemożliwy - cudowne słowa syna do nieżyjącej matki.

Więcej…

 

ZKsiazka

Na wystawie można zobaczyć unikatowe zdjęcia Papieża Jana Pawła II, które wykonał papieski fotograf Arturo Mari oraz Koreańczyk Baik Nam Sik. Ekspozycja zawiera też ujęcia pokazujące architekturę Rzymu, Watykanu oraz zdjęcia z pogrzebu Papieża.

Więcej…

 

JPIIrower

„Wszystko zaczęło się w Bolesławcu" – mówi Janusz Skowroński, który odtworzył i opisał szczegółowy przebieg rowerowej trasy – nazywanej obecnie Szlakiem Papieskim w Karkonoszach.

Plan wycieczki uwzględniał zarówno uroki ziemi dolnośląskiej - przyrody, krajobrazu, jak też miejsca kultu, zabytki architektury sakralnej i świeckiej. Jan Paweł II wspominał o tej wyprawie bp. Tadeuszowi Rybakowi, mówił, jak zdumiewały go wówczas dolnośląskie świątynie - ich liczba i piękno.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi