Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

150 ROCZNICA

Rok 2013 z powodu 150. rocznicy wybuchu jednego z największych naszych powstań narodowych jest obchodzony jako Rok Powstania Styczniowego.

Więcej…

 

I1
Fot. Tomasz Polsakiewicz

Grzegorz Miecugow urodził się w 1955 roku w Krakowie. Od czasu rozpoczęcia studiów mieszka w Warszawie. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

Więcej…

 

maria konopnicka

Jest jedną z najbardziej znanych polskich pisarek. Pisała głównie dla dzieci, ale tworzyła też piękną poezję dla dorosłych, a także prace krytyczno-literackie. Wszystkie jej utwory są głęboko patriotyczne, ukazują piękno polskiej przyrody, umiłowanie tradycji narodowej, szacunek dla mowy ojczystej. Tematem jej twórczości są zazwyczaj problemy prostych ludzi, szczególnie dzieci.

Była też działaczką na rzecz praw kobiet, mocno angażowała się w ruch feministyczny, brała udział w Powstaniu Styczniowym, organizowała protesty antyzaborcze.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie" dofinansowane ze środków MKiDN

pawel wakula 1

Absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Rysownik - humorysta. Autor książek: Co w trawie piszczy, Kajtek i Yetik, Kajtek i Yetik podnoszą żagle, Na tropie sześcioptaka, O czym szumi las.

Więcej…

 

czolowka

„Filip" Leopolda Tyrmanda to powieść przedstawiająca zupełnie inne spojrzenie na czas wojny, niż to, do którego przywykliśmy. Przeżycia tytułowego bohatera ukazują blaski i cienie życia w III Rzeszy w chwili jej największego tryumfu. W tych okolicznościach bohater powieści , by przeżyć musi udawać kogoś innego i wykonywać pracę, której szczerze nienawidzi. Wśród wielonarodowościowej grupy kelnerów Park Hotelu we Frankfurcie toczą się ciekawe rozmowy o problemach pokolenia dojrzewającego w cieniu wojny. Dotyczą między innymi pierwszych doświadczeń miłosnych, ale i problemu uczciwości wobec samego siebie.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi