Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

UmyslPrzylapany

W pierwszym tygodniu po otwarciu nowej Siedziby gościliśmy Animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Przyjechali oni z interaktywną, naukową wystawą „Umysł przyłapany" oraz z pokazami pod tym samym tytułem.
Wystawa jest przeznaczona dla różnych grup odbiorców: dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, młodzieży oraz dorosłych. Ekspozycja została wymyślona i zbudowana przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych. W prawdzie cała wystawa składa się z 13-15 interaktywnych eksponatów, u nas mieliśmy możliwość skorzystania z 11 takich stanowisk.

Więcej…

 

Bolesławianie gremialnie przybyli w poniedziałkowy wieczór -15 października 2018 r. - na uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Wiedzy. Podczas otwarcia obiektu w programie znalazł się spektakularny pokaz laserowy, multimedialna prezentacja, fontanna do muzyki oraz pokaz Centrum Nauki Kopernik pt. „Umysł przyłapany". Wstęgę przecięły dziewczynki z bolesławieckich szkół i seniorka, co miało być symbolem integracji międzypokoleniowej.

Więcej…

 

KM Kostki

Rozgrywka trwa... wyobraźnia poszła w ruch, kości zostały rzucone a fabuła się rozwija. W tych krótkich słowach można podsumować czwartkową sesję klubu. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu, które odbędzie się w czwartek 29 listopada 2018!

Zakupione zostały nowe podręczniki do gry "Warhammer" (Almanach Mistrza Gry, Bestiriusz Starego Świata, Królestwo Magii, Księga Zasad) oraz komplety kości w różnych kolorach.

Więcej…

 

W piątek, 9 listopada, w naszej bibliotece z ożywieniem rozmawialiśmy o gotowaniu. Padły porady w jaki sposób uzyskać niskim kosztem mąkę gryczaną lub owsianą, jak zaoszczędzić na czasie podczas sporządzania roślinnych posiłków i czym się różni tempeh od tofu. Dyskusja ta odbywała się podczas inauguracji Klubu Vegefani. Rozmowy toczyły się w kameralnej atmosferze i towarzyszyło im przeglądanie kulinarnych książek zgromadzonych w zbiorach biblioteki oraz w naszych prywatnych kolekcjach.

Więcej…

 

Plakat

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi