Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Img

Mieliśmy już wcześniej okazję podziwiać w naszej bibliotece patchworki, istne artystyczne dzieła wykonane przez Panią Jolantę Filipowicz. Z wykształcenia filolog polski, nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze w Zespole Szkół Mechanicznych w Bolesławcu. A prywatnie fascynatka i pasjonatka sztuki patchworkowej.

Więcej…

 

chlopiec

Zielone, żółte, pomarańczowe i w wielu innych kolorach papierowe paski układając się w wielobarwny pasiak wystąpiły dziś w roli głównej.

Więcej…

 

L

Wszyscy wiedzą jak wygląda album, ale czy wszyscy wiedzą, jak wygląda i co to jest lapbook? Właśnie dziś w roli głównej wystąpił ten tajemniczy przedmiot. Jest to pewnego rodzaju „plastyczna mapa myśli". Własnoręcznie wykonany lapbook to „przechowalnia" naszych wspomnień, np. z wakacji – nie tylko zdjęć, ale też notatek, pocztówek, uchwyconych w różnej formie impresji, a wszystko to skrywa się w tajemniczych schowkach, różnego kształtu kopertach i układankach. Tematycznie lapbook może dotyczyć różnych dziedzin życia i wiedzy: np. może być poświęcony naszym ulubionym zwierzętom, ukochanym miejscom, do których chcielibyśmy pojechać lub zbiorem ciekawych zagadek. Lapbook jest ładny nie tylko wewnątrz, fantazyjnie ozdobiliśmy też jego okładki.

Więcej…

 

O

Biblioteka to „skarbnica książki" - są ich tutaj setki tysięcy. Niestety papier nie jest aż tak bardzo trwały, by gromadzone przez lata były w zbiorach biblioteki „na zawsze". Na szczęście tym zniszczonym, bez wszystkich kartek, „zaczytanym" można nadać „drugie" życie. Właśnie takie opuszczone i niechciane książki wystąpiły dziś w roli głównej. Miały dużo szczęścia bo zamiast na makulaturę trafiły w zręczne ręce dzieci, które dzięki sztuce składania papieru „wyczarowały" z nich zabawne myszki.

Więcej…

 

Img01 Img02

Hokus-pokus. Zaczynamy!

Ferie to czas zabaw i spotkań z rówieśnikami i tak właśnie będzie w bibliotece. Przez dwa tygodnie zabawimy się w „czarodziejów". Ze zwykłych, dostępnych dla każdego materiałów powstaną niezwykłe przedmioty. Dziś w głównej roli wystąpił gips. Chłopcy stworzyli kolekcję miniaturek starych samochodów, a dziewczynki kolekcję owadów – motyli, żuczków i biedronek. Pięknie pomalowane ozdobią półki w naszych pokojach. Gips posłużył też do zagruntowania płótna, na którym zakwitły w środku zimy barwne ogrody.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC

Legimi