Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Norwid

Cyprian Kamil Norwid – wieszcz mało znany. Takie słowa były motywem przewodnim naszego spotkania.
Uznany pośmiertnie za "czwartego wieszcza" poeta, za życia był niedoceniany, niezrozumiały, odrzucony. Jego utwory nie zyskały uznania ani u czytelników, ani u krytyków, dopiero wiele lat po śmierci został na nowo odkryty. Uznano go za jednego z romantyków, choć jego twórczość wykracza poza ramy tej epoki, zarówno czasowo jak i światopoglądowo.

Więcej…

 

 

plansza-MDK

Narodowe czytanie utworów Aleksandra Fredry odbyło się 7 września w Teatrze Starym.

Więcej…

 

ReceLogo

Z okazji trwającego właśnie 2 Międzynarodowego Tygodnia Głuchego 3 września odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Głuchego Czytelnika w naszej bibliotece. Przebiegło ono w bardzo przyjemnej atmosferze, a komunikacja była możliwa dzięki tłumaczce języka migowego, wiceprezes Europejskiego Centrum Obsługi Głuchych - Pani Monice Maj.

Więcej…

 

 

 czolowka

Nowa książka Eustachego Rylskiego „Obok Julii" wywołała żywą i ciekawą dyskusję.

 

Więcej…

 

czolowka

Już po raz kolejny odwiedzają Bolesławiec artyści ceramicy uczestniczący w tym roku - w 49. Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskim. Dzięki Pani Marioli, która miała okazję wcześniej poznać i zaprzyjaźnić się z sympatyczną Eugenią z Meksyku doszło do niecodziennego spotkania w Bibliotece. Nasi goście opowiedzieli o sobie, zaprezentowali próbkę swoich dokonań artystycznych i wzięli udział we wspólnych warsztatach ceramicznych. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Internetowego Kręgu Przyjaciół Biblioteki i pięcioro artystów : Eugenia Belden (Meksyk), Stephanie Young (USA), Marc Iturri Torrellas (Hiszpania), Sophie Maslowski (Francja), Larysa Antonova (Ukraina).

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi