Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Ilustracja biblik

Warto marzyć i warto dążyć do spełniania swoich marzeń – wydawać by się mogło, że jest to oczywiste. Jednak dla bohaterek książki „Dziewczynki latają wysoko" Raquel Diaz Reguera , nie jest to prosta sprawa. Dziewczynki są trzy, każda z nich jest inna i ma inne marzenia. Najmniejsza z nich ma na imię Amelia i planuje w przyszłości zostać pilotką. Najcichsza jest Helena, mówi niewiele, ale ma wielką wyobraźnię i marzy o tym, żeby zostać pisarką.

Więcej…

 

Ilustracja

Studio filmów animowanych w naszej Akademii Bystrzaka prężnie działa. Jako operatorzy tym razem tworzyliśmy filmy 3D, co dało niesamowite efekty. Niektórzy z nas nawet pokusili się o nagranie dźwięku, inni z kolei robili ujęcia z różnych perspektyw!

Warsztaty animacji poklatkowej wymagają dużo cierpliwości.

Brawa dla wytrwałych! Tworzy nam się świetna ekipa filmowa.

Zapraszamy na kolejne zajęcia już w lipcu.

Więcej…

 

Plakat

O tym, jak zrobić pyszny, a do tego zdrowy koktajl rozmawialiśmy na czerwcowym spotkaniu Klubu Vegefani. Tym razem mogliśmy wykonać napój według własnego pomysłu, przekonując się, że mieszanie składników jest bardzo łatwe i daje zdumiewające rezultaty.

Przy okazji tworzenia koktajli przypomnieliśmy sobie o konieczności mycia warzyw i owoców, szczególnie tych, których pochodzenia nie znamy (tzw. parszywa dwunastka skażona pestycydami), podkreśliliśmy znaczenie posiadania własnego ogrodu, a także przekonaliśmy się, że truskawek wcale nie trzeba szypułkować. Smoothies polecamy każdemu, kto chciałby zadbać o swoje zdrowie, urodę lub o sylwetkę. Jeśli zaś ktoś obawia się samodzielnych kompozycji smakowych, zapraszamy do biblioteki po książki z przepisami.

Więcej…

 

Plakat2

W czwartek, 13 czerwca, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kwiaty-cud natury". Zadaniem każdego uczestnika było samodzielne wykonanie pracy plastycznej inspirowane obserwacją świata kwiatów, które będą potrafili nazwać, z wykorzystaniem dowolnej techniki.

Więcej…

 

LogoIbukLibra

Nasza biblioteka, podobnie jak w latach ubiegłych, oferuje bezpłatne kody dostępu do platformy Ibuk Libra.

Zachęcamy do odbioru PIN-ów w naszej bibliotece (we wszystkich działach) i korzystania z bogatej listy książek elektronicznych. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce Ibuk Libra znajdującej się TUTAJ

Uwaga! Wszystkie Piny aktywne do kwietnia 2019 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali nie muszą pobierać nowych pinów.

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi