Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

KVege11012019

Klub Vegefani działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu pięknie rośnie w siłę, o czym przekonaliśmy się podczas spotkania w dniu 11 stycznia 2018 r. Tematem przewodnim były przekąski na przyjęcia. Ogromną niespodziankę sprawił nam jeden z klubowiczów, częstując zupą dyniową własnej produkcji. Zaraz potem okazało się, że i inni przynieśli „małe co nieco"; były zatem krakersy pełnoziarniste, ciastka owsiane, chipsy z jarmużu, owoce... Przekonaliśmy się tym samym, że można przyjmować gości przy suto zastawionym stole – bez uszczerbku dla zdrowia. Nie mogło zabraknąć rozmów o znaczeniu wartościowej diety, przeglądania książek z roślinnymi przepisami i wymiany doświadczeń. Atmosfera była tak miła, że aż szkoda było się rozstawać. Na szczęście znamy już termin następnego spotkania: 15 lutego 2019 r. i będzie ono poświęcone roślinnym słodkościom. Już dziś zapraszamy :-)

Więcej…

 

Warsztaty Grafik na STRONĘ 2

Więcej…

 

Legimi

Zapraszamy już od stycznia 2019 do Biblioteki po nowe kody do LEGIMI - bezpłatnej bazy e-booków. Wystarczy na podstawie otrzymanego w bibliotece indywidualnego kodu założyć konto i pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie e-książki dostępne w abonamencie można za darmo czytać bez limitu na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku.

Więcej informacji w tym artykule

 

Maslicka

Więcej…

 

Na ostatnie w 2019 roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki wybrałyśmy francuską powieść obyczajową mocno osadzoną w bretońskiej kulturze. „Między Niebem a Lou" autorstwa Lorraine Fouchet to historia rodziny, w której wielu jej członków próbuje odnaleźć siebie, odnowić więzi rodzinne i pokochać się na nowo.

Szczęśliwe życie małżonków na francuskiej wyspie Groix legło w gruzach po śmierci Lou, żony Josepha( Jo), który musi uporać się nie tylko ze stratą, ale również z nową sytuacją. Jego dorosłe dzieci, choć spełnione zawodowo, nie są szczęśliwe. Wcześniej Lou była oparciem dla wszystkich. Joseph odkrywa jednak, że nigdy nie jest za późno na zainteresowanie bliskimi. Nawet nieobecna Lou ma swój udział w ratowaniu rodziny. List napisany przez Lou zawiera wskazówki, które pomogą Jo w odnalezieniu szczęśliwych rozwiązań. Książka swoim klimatem świetnie wpisała się w czas przed świętami, które kojarzą się z bliskością i rodziną.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi