Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

BobDylan

Bob Dylan amerykański poeta i muzyk żydowskiego pochodzenia. Jego przodkowie, wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych na początku dwudziestego wieku z Europy Wschodniej.

Więcej…

 

Kucznir plakat

Piotr Kucznir to znawca naszego regionu, publicysta popularyzujący wiedzę o Dolnym Śląsku i Łużycach Górnych. Zakochany w zamku Czocha, jest tam przewodnikiem. Niedawno wydał interesującą książkę odkrywającą wiele fascynujących faktów pt. Tajny zamek Czocha. Uznaje Czochę za jeden z najpiękniejszych i najbardziej zagadkowych zamków w Polsce. Warto poznać historię zamku, również dzięki tej wystawie. Będzie można ją zwiedzać do końca maja.

Więcej…

 

Pankiewicz plakat

Kraina Lodu czyli Islandia dla naszego gościa Pana Romana Pankiewicza była przez kilka lat miejscem pracy i równocześnie fascynującą krainą odkrywaną podczas wycieczek w rejony odwiedzane przez turystów, ale też dzikiego, niezamieszkałego interioru.

Więcej…

 

Plebanek PaniF Plebanek2

„Wszyscy chcemy gdzieś pasować [...] Żyć w oderwaniu, na marginesie, czując że nigdzie nie pasujesz, że cię nie potrzebują... Nikt tak nie chce". To słowa Joe'go skierowane do siostry Alii, głównej bohaterki powieści. W Europie żyją setki tysięcy imigrantów bez prawa pobytu. Kraje w których przebywają nie radzą sobie z tym problemem, mogą zapewnić przybyszom jedynie chwilowy azyl ale nie ojczyznę.

Więcej…

 

BO

Tym razem opowiadaliśmy o naszych podróżach po Europie. Takich spontanicznych, które odbywały się bez pośrednictwa biur podróży. Dzieliliśmy się wrażeniami, doświadczeniami i radami. Z zaciekawieniem i rozbawieniem słuchaliśmy o perypetiach naszych znajomych na „zachodzie" Europy. Mogliśmy bezpośrednio od siebie nawzajem dowiedzieć się jakie są zwyczaje w Hiszpanii czy w Czechach. Podzieliliśmy się planami naszych kolejnych wypraw. To dzięki spotkaniom z Panią Teresą Bancewicz i Panem Ryszardem Dzięciołem, zapragnęliśmy także wyruszyć w nieznane.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi