Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Biblik Kaczatko

Co jedzą małe kaczuszki? Dlaczego nie mogą zjeść ziarna czy też ... ślimaka? Wiele dowiedzieliśmy się czytając kolejną książeczkę z serii Przygody małych zwierzątek pt.„ Głodne kaczątko". Kacze jaja muszą mieć ciepło więc mama kaczka może zostawić je tylko na chwilkę, kiedy musi zdobyć pożywienie.Mają szerokie dzioby z ząbkami na brzegu. Nabierają wodę ze stawu do dzioba i zamykają go. Woda wpływa, a ząbki zatrzymują sporo kaczych przysmaków.

Więcej…

 

 Delimat

Na dzisiejszym spotkaniu gościliśmy Panią Barbarę Delimat, niezwykle utalentowaną bolesławiecką artystkę. Zajmuje się tkaninami, malarstwem i rysunkiem (tuszem).

Więcej…

 

Laba

MARIANNA ŁABA już wieku 4 lat rozpoczęła edukację muzyczną w klasie fortepianu i skrzypiec w miejscowości Chuście (Zakarpacie) na Ukrainie. Matka pochodzi z węgierskiej rodziny, a korzenie sięgają i polskiej hrabiny Kulczewskiej.

Więcej…

 

biblik NaRatunekMalejMyszce

Głównym bohaterem naszego spotkania była mała niezbyt mądra myszka, Emilka, która mieszkała na farmie. A dlaczego taka była? Ponieważ kierując się tylko i wyłącznie łakomstwem, naraziła siebie ale i też swoich przyjaciół na wielkie niebezpieczeństwo.

Więcej…

 

roj roj2

A oto recenzja naszej klubowej koleżanki Iwony Banach, pisarki i tłumaczki. Tekst autorstwa Pani Iwony znajdziemy na http://iwonabanach.blogspot.com/2018/01/o-roju-w-roju-spotkanie-dkk.html PAULL LALINE „RÓJ"

Można powiedzieć, że jest to opowieść o silnie zhierarchizowanym społeczeństwie pszczół i będzie to prawda, można też powiedzieć, że jest to opowieść o społeczeństwie jako takim i też będzie to prawda bo autorce udało się mimo niecodziennej symboliki tego środowiska oddać to co drąży, dręczy, ale i tworzy społeczność ludzką.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi