biblik PotworyKsiazkowe

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci gościem była panią Katarzynę Zych. Jest ona autorką bajek modułowych i założycielką Wydawnictwa Bajkopis, a przyjechała do nas z synkiem Natanem, bez którego żadna bajka nigdy by nie powstała.

Tematyką warsztatów plastycznych, w których wzięliśmy udział, były „Potwory książkowe". Dowiedzieliśmy się, że tworzenie książki wymaga od autora wytrwałości i czasu, a co najważniejsze, ciekawego pomysłu. W procesie tworzenia książki pomaga ilustrator, który wykonuje ilustracje do treści książki a także korektor, który musi walczyć z potworami przeszkadzającymi w pisaniu tekstów książek takimi jak np.: Literożerca Żarłoczny, Bazgraj Pospolity, Tłuścioch Poplamiacz i wiele innych.

Poznaliśmy również różne rodzaje książek, biorąc pod uwagę ich formę, np. książka modułowa lub książka rozkładanka. Na zakończenie stworzyliśmy swoją własną książkę i musimy przyznać, że nie jest to takie proste zadanie. Efekty były bardzo ciekawe, ponieważ ujawniły się talenty literackie i plastyczne.