Poezja w kadrze – Galeria „Format”

Utworzono: poniedziałek, 07 maj 2012

Foto0fot. Patrycja Gałkus

Wystawa: „Poezja w kadrze” - PaRafRa-za - Jestem za pięknem świata. Jestem za sztuką. Jestem za wrażliwością.

Grupa artystyczna „PaRafRa-za” przy Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu powstała w 2011 roku jako wynik długotrwałych kłótni i sprzeczek pomiędzy Patrycją, Rafałem i Radkiem. Od ich imion pochodzi jej nazwa. Trzy odmienne osobowości spotkały się w jednej klasie i ZAWRZAŁO !

Nad tym nieposkromionym wulkanem energii udało się zapanować jedynie nauczycielce języka polskiego, Pani Ewie Ołenicz–Bernackiej, która okazała nieocenioną pomoc w łagodzeniu konfliktów. Tym, co ich połączyło była wspólna pasja fotografowania. W swoich zdjęciach pokazują to, co lubią najbardziej – piękny i niezwykły świat. Przed nimi jeszcze długa droga do osiągnięcia doskonałości, ale już teraz jest w nich nie tak często spotykana wrażliwość i ciekawość wszystkiego, co ich otacza.

Foto1Radosław Górecki
interesuje się przyrodą i fotografią. Swoje pierwsze zdjęcie wykonał, gdy jeszcze nie wiedział do czego służy aparat fotograficzny. Przypadkiem sfotografował reklamówkę na wietrze. Już wtedy wszyscy wiedzieli, że będzie świetnym fotografem. W przyszłości chce zajmować się przyrodą.

Foto2Patrycja Gałkus
swój talent odkryła niedawno. Zawsze nosi ze sobą aparat, który nazwała imieniem swojego ukochanego. Jej zdjęcia przedstawiają zazwyczaj architekturę. Jako jedyna kobieta dba o porządek w grupie „PaRafRa-za”. Z tego powodu jest uznawana za lidera. W przyszłości pragnie poprzez swoje zdjęcia ukazywać niezwykłe piękno otaczającego ją świata.

Foto3Rafał Skrzypek
lubi grę na gitarze basowej. Jest współzałożycielem zespołu „Za 15 czwarta”. Jego zdjęcia są równie porywające jak muzyka, którą gra – trash metal. Często spiera się z członkami zespołu na temat wyższości Canonów nad Nikonami. Wprowadza twórczy ferment w grupie. Mimo, iż lubi muzykę, to nic nie zastąpi mu jego ukochanego aparatu, z którym spędza większość wolnego czasu.

Wielkie brawa i GRATULACJE !