„Oryginalna koszulka ze spranego podkoszulka"

Utworzono: piątek, 21 luty 2014

Każdy z nas ma w szafie bluzy, bluzki lub podkoszulki, których nie lubimy, które nam się znudziły, lub po prostu są już znoszone.

Nie trzeba się ich pozbywać - wystarczy nadać im inną formę i odnowić poprzez na przykład pomalowanie specjalnym farbami do tkanin lub przeznaczonymi do tego kredkami, czy pisakami. Te malunki będą trwałe i nie rozpłyną się podczas prania.

Do malowania wybraliśmy białe podkoszulki. Najpierw zaprojektowaliśmy wzór i rozplanowaliśmy jego elementy, a że to są ferie w bibliotece na podkoszulkach nie mogło zabraknąć akcentów związanych z biblioteką. Inspiracje czerpaliśmy z książek i Internetu. Wykorzystaliśmy też gotowe szablony.

Na naszych pospolitych koszulkach „zakwitły" bajecznie kolorowe kwiaty, pojawiły się też postacie z bajek, a nawet sympatyczne napisy w stylu „Czytam książki". Zachęcamy do tworzenia takich niepowtarzalnych, oryginalnych podkoszulków - oczywiście po wcześniejszym uzyskaniu zgody rodziców.

Ferie kojarzą mam się z zabawami na śniegu , niestety aura jest prawie wiosenna. Od czego jednak wyobraźnia ... - stare gazety podarliśmy na drobne kawałeczki i rozsypaliśmy na kolorowej chuście. Poprzez podnoszenie i opuszczanie chusty lekkie skrawki papieru, jak płatki śniegu, wirowały w powietrzu. – była to prawdziwa burza śnieżna.