„Coś miękkiego, coś praktycznego” czyli latający dywan Sindbada – recyklingowe ferie – coś z niczego

Utworzono: poniedziałek, 03 marzec 2014

„Coś miękkiego, coś praktycznego" czyli dywan Sindbada to bardzo dobry sposób na domowy recykling.

Każdy z nas ma w domu niepotrzebne szmatki, kawałki materiału lub kolorowe wstążki – nie trzeba się ich pozbywać - mogą one posłużyć do zrobienia praktycznego dywanika. Jego podstawą, czyli kanwą może być dowolna siatka z dużymi oczkami, na której będziemy zawiązywać kolorowe szmatki pocięte na jednakowej długości paski. Praca ta jest bardzo prosta, ale wymaga bardzo dużo cierpliwości.

To iście mrówcze zajęcie umilaliśmy sobie wspólnym śpiewaniem i wymyślaniem haseł reklamujących ferie w bibliotece. Zwyciężyło hasło „Bo fantazja jest od tego, aby bawić się w czasie ferii w bibliotece na całego!".