DKK - Klub Miłośników Poezji – Stanisław Wyspiański – Filia nr 1

Utworzono: wtorek, 20 styczeń 2015

Spotkanie z twórczością Stanisława Wyspiańskiego dało nam wiele radości.

To z pewnością nie jest twórczość łatwa ani wesoła, jednak przyjemnie jest obcować z wartościową i piękną literaturą, przypominać sobie słowa, które na stałe już zapisały się w polskim języku. „Tak by nam się serce śmiało do ogromnych , wielkich rzeczy. A tu pospolitość skrzeczy", dlatego chociaż od święta miło jest wysłuchać znakomitych utworów i delektować się nimi.

Wyspiański był artystą wszechstronnym – pisał, malował, rysował, tworzył piękne witraże, a nawet projekty strojów teatralnych, czy mebli. Wszystko co robił było na najwyższym poziomie artystycznym. Jego dzieła są jednymi z najważniejszych w polskiej kulturze. Największe emocje wzbudziły w nas urzekające portrety dzieci i natchnione witraże.