„Witajcie w naszej bajce – Parada bajek” – Bajki rymowane

Utworzono: czwartek, 23 kwiecień 2015

„W bajkach jest wszystko możliwe, a jakże.

I w życiu – także ..."
A „Rymy to są takie guziki, na które się zapinają wierszyki" – jak mówi Wanda Chotomska.

W ostatnim spotkaniu w ramach projektu Witajcie w naszej bajce – Parada bajek" organizowanego we współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych uczestniczyli uczniowie Gimnazjum PZSiPS oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Bolesławcu. Wszyscy wysłuchali ciekawych i zabawnych aranżacji utworów z klasyki literatury dziecięcej w wykonaniu dyrektorów, pracowników PZSiPS i Biblioteki: Ł. Dębski „Czemu Czesława woli Wiesława", J. Ratajczak „O bajkach", L. J. Kern „Strusie pióra", K. Pluto „Kopciuszek", J. Brzechwa „Hipopotam", E. Szymański „Książka", Ł. Dębski „Hipppoppottaaam". Po czytaniu wywiązywała się interesująca, chwilami zabawna, dyskusja. Później był konkurs - Pani Joasia pokazywała ilustracje z różnych bajek. Zadanie polegało na podaniu pełnego tytułu. Nie sprawiało to wiele trudności i za każdym razem w górze pojawiał się „las rąk". W nagrodę wskazani do odpowiedzi otrzymywali piękne, kolorowe kubki. Potem, jak zwykle, było malowanie bohaterów z poznanych utworów. I na zakończenie – podziękowania – kwiaty, pamiątkowe zdjęcia, które będą przypominać o mile spędzonych chwilach w bibliotece.

Gratulacje dla Pani Joanny za świetny pomysł i realizację projektu i dla Pani Dorotki wspierającej wszystkie działania!