Cała Polska Czyta w Bibliotekach – Galeria „Format”

Utworzono: piątek, 29 maj 2015

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska Czyta w Bibliotekach" w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom" zainaugurowały „Wierszyki-trzeszczyki" Agnieszki Frączek.

W wydarzeniu wzięły udział przedszkolaki i zaproszeni goście: Pani Joasia (lekarz weterynarii), Pani Roma (kierownik Biblioteki Pedagogicznej) oraz całkiem liczny zwierzyniec. Imprezę poprowadził dzielny kowboj Dorota MacDonald.

Zanim zwierzę dumnie wkroczyło na salę dzieci odgadywały kim ono jest i słuchały wierszyków. Potem oglądaniu towarzyszyły ciekawe opowieści Pani Joasi, uzupełniane często wypowiedziami dzieci.

Brawo! Wiele już wiecie o naszym zaprzyjaźnionym zwierzyńcu – a gościli u nas: pies (sznaucer średni), małe kotki, para liliputków (kurka i kogut), jeż prosto z Afryki i żabka.

Wszystkim pięknie dziękujemy!