PIĘĆ DNI BEZ ALEPHA

Utworzono: wtorek, 05 styczeń 2016

W okresie od 9 do 13 stycznia 2016 przechodzimy na najnowszą wersję systemu ALEPH.

W związku z tym katalog komputerowy obejmujący zbiory naszej Biblioteki i całej kolekcji Dolnośląskiego Zasobu Bibliotecznego będzie nieczynny! Oprócz przeszukiwania katalogów (na www.dzb.pl) niemożliwe będzie zamawianie książek i prolongowanie wypożyczeń, a także rejestracja nowych czytelników. Wstrzymany zostanie też automatyczny system przypominania o terminie zwrotu.

Biblioteka będzie czynna, wrócimy na chwilę do kartkowego sposobu udostępniania zbiorów, co spowolni wypożyczenia. Za utrudnienia bardzo przepraszamy!
Za to najnowocześniejsza 22 wersja Alepha pozwoli nam w 2016 roku na uruchomienie nowej przeglądarki „Primo". Jest ona najczęściej porównywana z przeglądarką Google. Wyszukiwanie w katalogu stanie się zatem prostsze i znacznie usprawni korzystanie ze zbiorów.