„POCZĄTKUJĄCY ZŁOTNIK” - WARSZTATY BIŻUTERII ARTYSTYCZNEJ DLA DOROSŁYCH

Utworzono: czwartek, 04 luty 2016

Coraz większą popularnością cieszy się biżuteria artystyczna.

Nic dziwnego. Od wielu lat biżuteria robiona ręcznie przechodzi prawdziwy renesans. W naszej bibliotece choć przez chwilę mogliśmy się poczuć „złotnikami" i sprawdzić pod okiem Pani Marty swoje umiejętności manualne i artystyczne podczas warsztatów biżuterii artystycznej. Każda kobieta lubi piękną biżuterię, a u nas w bibliotece mogła sama ją sobie zaprojektować i stworzyć. Nie zapominajmy jednak, że złotnikami w większości są mężczyźni, i ich również nie zabrakło na zajęciach. Swoich sił w nowej dziedzinie próbowali uczestnicy Klubu Głuchego Czytelnika oraz Seniorzy.

Każdy rodzaj biżuterii zdobi, upiększa i podkreśla nasz charakter. Jak mówi powiedzenie do odważnych świat należy, dlatego warto poszukać czegoś wyjątkowego, niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju. Na początek zatem obejrzeliśmy kilka przykładów biżuterii artystycznej. Następnie szkicowaliśmy projekt, wybieraliśmy kształt i kolor kamieni, oprawiliśmy je w specjalną taśmę cynową i wygładziliśmy. Największą popularnością cieszyły się zawieszki – wisiorki oraz kolczyki.

Najwięcej jednak precyzji potrzeba było do lutowania poszczególnych elementów biżuterii. Im więcej składników tym żmudniejsze i bardziej skomplikowane działania.

Potem jeszcze obróbka wykończeniowa czyli polerowanie biżuterii i po prawie 3 godzinnej pracy przyszedł czas na prezentację naszych rękodzieł. Było co podziwiać, istne cuda!

Warsztaty były bardzo interesujące i kreatywne, a przy tym kształtowały naszą wyobraźnię i wrażliwość na piękno. Dziękujemy Pani Marto!