NFCieslak

Tytuł debiutanckiej książki Natalii Fiedorczuk-Cieślak: Jak pokochać centra handlowe jest mylący, bo nie o centrach handlowych pisze autorka ale o macierzyństwie i depresji poporodowej. Narodziny dziecka są bezsprzecznie czymś wyjątkowym i radosnym, ale mało wiemy i mówimy głośno o kryzysie, zmianach nastroju, niepewności i bezradności młodej kobiety. Nie wszystkie są perfekcjonistkami i supermamami. Są też takie, które po porodzie zwyczajnie się „rozsypują".

Dla nas, uczestniczek klubu, które mają te problemy za sobą, jest to ciekawa lektura z uwagi na możliwość spojrzenia oczami młodego pokolenia na obecną Polskę. Jak odnaleźć się w roli rodzica w wolnorynkowej rzeczywistości, życiu w wynajętych mieszkaniach, w otoczeniu tanich mebli, pracy na zlecenie, niedostatku materialnym.

Natalia Fiedorczuk-Cieślak, stała się głosem całego pokolenia matek, normalnych polskich rodzin, które chcą pracować, chcą mieć dzieci i wychowywać je, nie oglądając się na pomoc państwa. Autorka ma świetny zmysł obserwacji, słuch językowy. Książka jest napisana szczerze i z pasją, pokazuje jeszcze jeden wyjątkowo prawdziwy, choć momentami przykry obraz Polski.