Cygan

Jacek Cygan jest postacią wzbudzającą pozytywne emocje, jest bardzo lubiany i ceniony za wspaniałe teksty i wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury masowej. Sprawia wrażenie osoby bardzo ciepłej i życzliwej wobec wszystkich. Wyróżnia się spośród znanych artystów niezwykłą skromnością i dystansem do siebie.

Oprócz piosenek Cygan pisze również piękne wiersze, opowiadania i utwory sceniczne. Jego teksty są przesycone emocjami, dotykają tego co najważniejsze, a jednocześnie trudne do nazwania. Sprawiają, że wsłuchując się w nie lub czytając, człowiek jest wstanie zatrzymać gonitwę myśli i zastanowić się nad tym co jest, co było i co z tego wynika, a to w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie łatwe. Artysta pokazuje, że nawet będąc sławnym, znanym , u szczytu kariery, można pozostać sobą.

Jacek Cygan jest twórcą wspaniałych piosenek, z których wiele zostało przebojami, wiele zdobyło nagrody i wyróżnienia podczas różnych prestiżowych festiwali. Jednym z jego największych sukcesów artystycznych było napisanie tekstu piosenki do kompozycji „To nie ja" dla Edyty Górniak. Utwór ten reprezentował Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 1994 roku i zajął drugie miejsce, osiągając tym samym najlepszy wynik w historii udziału naszego kraju w tym widowisku.
Spotkanie przysporzyło nam wielu wzruszeń i dodało sporo pozytywnej energii.