Plakt2

Paweł Wakuła - pisarz i ilustrator książek dla dzieci, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Wymyślone przez siebie historie opowiada nie tylko słowami, ale też dziesiątkami ilustracji, przenosząc młodych czytelników w świat pełen wielkich przygód i dobrego humoru. Autor książek: "O czym szumi las", "Kajtek i Yetik", "Kajtek i Yetik podnoszą żagle", "Mój tata jest olbrzymem", "Dębowa kołyska", "Co w trawie piszczy", „Na tropie sześcioptaka".

Jest też pomysłodawcą i współautorem cyklu pt. „Zdarzyło się w Polsce" - serii książek dla dzieci o historii Polski.

Relacja Telewizji Bolesławiec

Dlaczego Władysław II Jagiełło uchodził za wyjątkowego czyściocha?

Dlaczego Bolesław I Chrobry był dla poddanych taki chrobry?

Jaką Polskę zastał Kazimierz Wielki, a jaką zostawił?

Na te i wiele innych ciekawych pytań odpowiedzi usłyszeliśmy od naszego gościa Pawła Wakuły - rysownika i pisarza zafascynowanego historią Polski. Autor odkrywając przed młodymi czytelnikami ważne wydarzenia z naszych dziejów, przeplatał je interesującymi, nierzadko zabawnymi anegdotami i historyjkami, których próżno szukać w podręcznikach. Uczniowie obecni na spotkaniu dopiero poznają nowy dla nich przedmiot, jakim jest historia. Dzięki książkom tego autora na pewno przekonają się jak może być fascynująca.

Mogliśmy też podziwiać talent rysunkowy pisarza gdy trakcie opowiadania o królu Jagielle spod jego ręki wyłonił się portret .... króla w kąpieli.

Tych, którzy chcieliby się dowiedzieć kto sprowadził kawę do Europy, ile palców u stóp miał Władysław Warneńczyk lub też ile wzrostu miała królowa Jadwiga Andegaweńska zapraszamy do biblioteki.

Spotkanie zakończyły wpisy i wrysy, czyli niezwykłe autografy w książkach.