Delimat

Na dzisiejszym spotkaniu gościliśmy Panią Barbarę Delimat, niezwykle utalentowaną bolesławiecką artystkę. Zajmuje się tkaninami, malarstwem i rysunkiem (tuszem).

Swoją przygodę z książką rozpoczęła już wiele lat temu, kiedy czytała swoim dzieciom bajki i zabrakło jej książek do czytania. Musiała sama zacząć pisać dla swoich dzieci i tak oto powstały jej książki: „ Bazyli w podróży" oraz „Babcia Mania".

Podczas spotkania autorka przeczytała nam swoją najnowszą, jeszcze nie wydaną książkę „Puszek Maluszek". Dzieci w uwagą wsłuchiwały się w czytany tekst bo czekało je nie lada wyzwanie. Musiały namalować ilustrację do usłyszanego fragmentu książki. W ruch poszły kredki i wyobraźnia, którą jak wiadomo dzieci mają bardzo rozwiniętą. Jednak to nie był koniec ich zadania. To właśnie one zdecydowały o tym która ilustracja była najlepsza.

Spośród wszystkich prac trzy z największą ilością głosów (koralików) zostały nagrodzone przez naszego Gościa książkami a pozostali uczestnicy dostali słodką nagrodę pocieszenia.

Bardzo dziękujemy Pani Barbarze oraz Pani Bożenie Jędrzejczyk, za przemiłą atmosferę.