Serdecznie zapraszamy na wernisaż, Galeria „Format", 21 czerwca (czwartek), godzina 17.00

plakatFK

Jolanta Filipowicz [poprzednia wystawa w naszej Galerii w 2016, prowadziła także warsztaty patchworkowe cieszące się dużą popularnością].

Z wykształcenia filolog polski. Interesuje się kulturą, literaturą, filmem, teatrem, sztuką. Patchworkiem zajmuje się od kilku lat. Technika ta stała się przedmiotem fascynacji i pasji. Każda nowa kompozycja wymagająca benedyktyńskiej wręcz precyzji to spełnienie i radość.

Lesław Kasprzycki [wcześniejsze wystawy w naszej Galerii w 2003 i w 2012 roku, współpracuje z Biblioteką od wielu lat, trudno wyobrazić sobie organizację konkursów plastycznych bez Jego życzliwego wsparcia].

Wieloletni pedagog, z zamiłowania rysownik. Zauroczony pięknem przyrody, często sięga po motywy roślinne i bajkowe. Jego prace wprowadzają niepowtarzalny nastrój, czujemy się momentami jak w zaczarowanym ogrodzie.