Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy „POLAK ARTYSTA CERAMIK" Jest to wystawa prezentująca prace stu polskich artystów ceramików na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, z Bolesławca, Polski i Polaków którzy obecnie tworzą w kraju i poza granicami kraju. Do wystawy zostaną zaproszeni wybitni artyści ceramicy, z długoletnim doświadczeniem. Artyści zajmujący się rzeźbą ceramiczną, garncarstwem, ceramiką współczesną i unikatowym wzornictwem przemysłowym.

Eksponaty zostały wystawione w pięciu instytucjach – Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy, galeriach Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Muzeum Ceramiki, pięknych wnętrzach bolesławieckiego Ratusza oraz w Punkcie Informacji Turystycznej (Rynek).

Wystawę można zwiedzać w okresie 11 października - 11 grudnia 2018 roku, a uroczysty wernisaż odbędzie się w dniu 11 listopada (niedziela) o godz. 18.00 w galerii „W sam raz" BOK – MCC.
Do wystawy wydany został okolicznościowy katalog zawierający sylwetki wszystkich autorów. Kuratorem artystycznym wystawy jest wieloletni komisarz międzynarodowych plenerów Mateusz Grobelny.