Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2015

 ddkk

„Hokus-pokus, czary-mary
Ogłaszamy sztuczkę nową,
Przez różowe okulary
Świat zobaczysz na różowo..."

Więcej…

 

sowy

Pierwsze powakacyjne spotkanie naszego klubu nawiązywało do jesieni. Złota polska jesień to dobra okazja na zmianę wystroju mieszkania. Nie trzeba od razu odwiedzać drogich sklepów, można skorzystać z tego, czym obdarzyła nas natura. Ozdoby wykonamy z niemal wszystkiego co spotkamy – wystarczy tylko odrobina wyobraźni. Inspiracji dostarczą nam m.in. bajecznie kolorowe liście, jesienne kwiaty, jarzębina, żołędzie, szyszki, dynie.
A my wykonaliśmy, jak na bibliotekę przystało, śliczną sowę z szyszki.

Więcej…

 

cunningham

Po wakacyjnej przerwie znowu spotkaliśmy się, by wrócić do rozmów o książkach. Tym razem ciekawą dyskusję wywołała lektura najnowszej powieści Michaela Cunninghama – Królowa Śniegu. Dla wielbicieli książek tego autora, była to prawdziwa uczta intelektualna. Parę osób nie poddało się urokowi powieści, ale wszyscy, nawet Ci, których lektura nie do końca zachwyciła, wzięli udział w dyskusji.

Więcej…

 

AM

„Ballady i romanse" Adama Mickiewicza były tematem pierwszego po wakacjach spotkania Klubu Miłośników Poezji. Większość tych utworów przywołuje wspomnienia szkolne ale dziś inaczej już na nie patrzymy. Możemy zachwycać się pięknymi słowami Wieszcza i wczuć się w romantyczny nastrój jego poezji. Właśnie w tych utworach najbardziej widoczne są elementy liryki romantycznej – duchy, postacie baśniowe i fantastyczne, niesamowite wydarzenia, a wszystko umiejscowione w zwyczajnych, bliskich miejscach, przepojone tradycjami ludowymi i mądrościami „gminnymi". Odnajdziemy w nich uczucia, emocje, które wpływają na postrzeganie świata.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi