Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2015

 Okladka

Niejedna zapracowana mama - z tysiącami obowiązków, na które nie zawsze starcza czasu - na pewno marzy o dodatkowej parze rąk do pomocy. Bartek po niewinnej uwadze zapracowanej mamy: - przydałaby mi się dodatkowa para rąk! - obserwuje jak wyrastają jej kolejne pary rąk - jednak mimo tego jego mama ciągle nie ma czasu na zabawę z chłopcem.

Więcej…

 

PomnikFredro
Pomnik Aleksandra Fredry został przeniesiony do Wrocławia ze Lwowa. Obelisk autorstwa Leonarda Marconiego pochodzi z 1879 roku.

Hrabia Aleksander Fredro jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych i lubianych polskich pisarzy żyjących i tworzących w okresie romantyzmu. Jego komedie obyczajowe, oparte na spostrzeżeniach z życia prowincjonalnej szlachty pisane były bardziej w duchu oświeceniowym niż romantycznym, co nie przysparzało autorowi sympatii wśród współczesnych mu literatów. Był krytykowany do tego stopnia, że zaprzestał na kilkanaście lat wydawania swoich dzieł i pisał „do szuflady". Wówczas powstało m.in. wiele utworów, które dopiero niedawno ujrzały światło dzienne i oficjalnie zostały opublikowane. Jest wśród nich wiele utworów dość „niegrzecznych", mocno nacechowanych erotycznie, są to m.in. „Piczomira królowa Branlomanii", czy „Sztuka obłapiania".

Więcej…

 

Enter

Spotkanie upłynęło pod znakiem filofunów. Pod tą z pozoru egzotycznie brzmiącą nazwą ukrywają się kolorowe żyłki, z których można upleść breloczki na klucze, bransoletki, ulubione zwierzątka i fantastyczne postacie o skomplikowanych wzorach. Aby rozpocząć przygodę z filofunami, poznaliśmy dzięki prezentacji różne techniki wiązań linek, węzłów i pętli. A potem, tak jak zwykle, przystąpiliśmy do pracy. Okazało się, że wykonanie breloczka na klucze, nie wymaga zaawansowanej zręczności manualnej, a jedynie trochę czasu.

Więcej…

 

Ilustracja

Krainę bajek zazwyczaj zamieszkują królewny i smoki, ale są też takie, których bohaterami są najzwyklejsze przedmioty znane nam z najbliższego otoczenia: Po prostu Skórka Pomarańczy, Rowerek na trzech kołach czy Kapryśny Szalik w Szkocką Kratkę. Autorem tych niezwykłych bajek o zwykłych przedmiotach z książki pt. Bajki na dłuższą metę jest Eugen Kluev, rosyjski pisarz mieszkający od lat w Danii i uważany tam za spadkobiercę Hansa Christiana Andersena. My poznaliśmy przygody wesołego, pomalowanego w różnokolorowe paski Glinianego Gwizdka, który nagle zrobił się smutny i zamilkł - dowiedzieliśmy się dlaczego i kto pomógł mu odzyskać humor.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi