Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2015

JBator

Oto kilka ciekawych spostrzeżeń nt. lektury (i nie tylko) naszego nowego kolegi, Pana Arkadiusza Kowalskiego –
Zacznę od pytania retorycznego : czy może być lepszy sposób świętowania Międzynarodowego Dnia Książki niż (umiarkowanie aktywne, ale jednak) uczestniczenie w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki? Ja osobiście nie mogłem znaleźć się w lepszym miejscu i gronie, aby oddać prywatny hołd tej nieco wymagającej, ale jednocześnie oddającej z nawiązką, kulturalnej formie spędzania czasu.

Więcej…

 

LJKern

Ludwik Jerzy Kern – poeta, satyryk, dziennikarz i tłumacz literatury. Najbardziej znany jest z twórczości dla dzieci oraz ze słynnych tekstów piosenek, które stały się popularnymi przebojami m.in. „Cicha woda", „Lato, lato", „Nie bądź taki szybki Bill". Przez długie lata był związany z „Przekrojem", „Szpilkami", „Płomykiem". Wydał wiele zbiorów poezji, felietonów, a także powieści dla dzieci m.in. „Ferdynand Wspaniały".

Więcej…

 

czolowka

Jak zwykle spotkanie naszego Klubu rozpoczęliśmy od wprowadzającej do tematu prezentacji. Dzięki niej poznaliśmy historię, tradycję i obyczaje związane z Niedzielą Palmową. Dowiedzieliśmy się jakie są najbardziej popularne w Polsce palmy: wileńskie, kurpiowskie i góralskie. Poznaliśmy również obyczaje związane z palmami, które niestety odchodzą w zapomnienie: Jezusek Palmowy, święcenie zielonych gałązek czy pucheroki, przetrwały jedynie w niektórych rejonach naszego kraju.

Więcej…

 

Strwozonko

Poczytaj mi mamo! - tę prośbę miała przyjemność spełnić na naszym spotkaniu jedna z mam - czytając nie tylko swojemu synkowi, ale też wszystkim dzieciom obecnym w bibliotece. Usłyszeliśmy zabawne, ale też mądre i pouczające opowiadanie Joanny Papuzińskiej Strwożonko z księgi pierwszej serii wydawniczej Naszej Księgarni pt. Poczytaj mi mamo jeszcze raz.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi