Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2015

A Osiecka
Fot. Ryszard Okoński

Początek marca to doskonała pora na wspomnienie o Agnieszce Osieckiej. 7 marca przypada rocznica śmierci pisarki, w tym roku już osiemnasta i w marcu mamy też Święto Kobiet, a poezja Osieckiej jest tak bardzo nam kobietom bliska ...

Więcej…

 

czolowka

Na początek dowiedzieliśmy się sporo o ciekawej historii kartek okolicznościowych. Pierwsza powstała już w 1870 roku. Obejrzeliśmy wiele rodzajów pięknych kartek przeznaczonych na różne okazje: urodziny, imieniny, święta. A potem zabraliśmy się do pracy. Te wymyślone i ozdobione przez nas też są piękne i niepowtarzalne. Z pewnością sprawią naszym bliskim wielką radość.

Więcej…

 

dkk

Niesforny piesek Marudek i jego opiekun Leoś to bohaterowie opowiadania Kumiko Yamamoto, których poznaliśmy poprzez tradycyjny japoński teatrzyk Kamishibai. Ten teatrzyk to drewniana skrzyneczka kryjąca ilustrowane karty z zapisanym na jej odwrocie tekstem do czytania. Podobny teatrzyk można samodzielnie wykonać w domu np. z kartonu - pisząc i ilustrując wymyśloną przez siebie bajkę lub opowiadanie. Takie autorskie przedstawienie na pewno wzbudzi entuzjazm widzów, którymi mogą być np. nasi koledzy.

Więcej…

 

okladka

Niewielka, licząca niecałe dwieście stron, książka przypomina , że są tematy, do których należy powracać. „Tajemnica mojej matki" opowiada o wydarzeniach z okresu II wojny światowej. O ludziach, których odwaga powinna być znana wszystkim.

Z sześciu tysięcy obywateli żydowskich mieszkających przed wojną w miasteczku Sokal ocalało trzydziestu, z czego połowę uratowała jedna Polka – Franciszka Halamajowa, która przez dwadzieścia miesięcy ukrywała w swoim domu dwie żydowskie rodziny i niemieckiego dezertera.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi