Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2010

JD

Junot Díaz - (ur. 1969) - Dominikańczyk, który od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Zadebiutował znakomicie przyjętym przez krytykę tomem opowiadań Topiel, a za swą pierwszą powieść Krótki i niezwykły żywot Oscara Wao, która została okrzyknięta książką roku 2007, otrzymał nagrodę Pulitzera. Na MIT, prestiżowej uczelni amerykańskiej, prowadzi zajęcia z kreatywnego pisania, jednak literackie wyróżnienie zmusiło go do dłuższego urlopu - od chwili wydania powieści jest w niekończącej się trasie promocyjnej.

Więcej…

 

OpowiesciZeStaregoStrychu

Krótkie, zabawne opowiadania dla dzieci o dziwnych mieszkańcach starego strychu, były tym razem tematem spotkania naszego Klubu „Tęcza”. „Opowieści ze starego strychu” Beaty Ostrowickiej to książka, którą przeczytają nawet ci, którzy twierdzą, że nie lubią czytać. Książeczka bowiem składa się z wielu krótkich, zabawnych historyjek opisujących przygody Myszki, Kreski i Kreska oraz ich przyjaciół.

Polecamy!

A ponieważ nasze spotkanie pachniało już choinką i świątecznymi piernikami wykonaliśmy wesołe portrety Renifera Rudolfa.

Więcej…

 

OdruchSerca

"Odruch serca" to powieść laureatki literackiej Nagrody Nobla z 1993 roku – Toni Morrison.

Znajdziemy w niej ciekawą kompozycję i finezyjny język. Jej akcja toczy się w XVII wieku na terenie brytyjskiej kolonii w Ameryce, na długo przed powstaniem Stanów Zjednoczonych. Toni Morrison trafnie ukazuje dostrzeżone problemy: miedzy innymi marginalizację mniejszości etnicznych, żądzę zysku, rozmaite szaleństwa religijne. Tematem głównym jest jednak niewolnictwo.

Więcej…

 

 

Książka wzrusza do głębi i sprawia, że trudno się od tej lektury oderwać.

Opowiedziana historia rozgrywa się w powojennych Niemczech. Burzliwe, pierwsze uczucie piętnastolatka i dojrzałej kobiety - z dramatem drugiej wojny światowej i narodu niemieckiego w tle.

Do dziś i ciągle - zadajemy to najważniejsze pytanie - jak mogło dojść do tak straszliwych zbrodni ? Książka stawia tych pytań jednak o wiele więcej i sprawia, że długo nie jesteśmy w stanie się od nich uwolnić.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi