Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2009

Pisarz w dość mocny i specyficzny sposób nakreślił historię upadku człowieka w wyniku zarazy białej ślepoty.

W szpitalu, gdzie chorzy zostają umieszczeni, pojawiają się mechanizmy typowe dla państwa totalitarnego. Można wyraźnie zaobserwować podział na rządzących i rządzonych, mnożą się przypadki przemocy i gwałtów. Błyskawicznie postępuje degradacja społeczna, fizyczna i moralna człowieka, który w ekstremalnych warunkach staje się oprawcą.

Więcej…

 

„Ludzie jak oliwki w Montepuccio są wieczni”. Ostatnia myśl z książki francuskiego pisarza Laurenta Gaude – Słońce Scortów, mocno zapada w pamięć. Podczas tej niezwykłej lektury przenosimy się w odległy czas i miejsce – do Apullii, gdzie życie od zawsze płynie swoim rytmem, w gorącym słońcu włoskiego południa.

Więcej…

 

Nasz wybór październikowej lektury padł - „nomen omen” - na pisarkę uhonorowaną w tym roku Nagrodą Nobla.

Biografia autorki „Sercątka”, Herty Müller, naznaczona jest piętnem dwóch totalitarnych ideologii: faszyzmu i stalinizmu. Swoje trudne doświadczenia z tamtych lat pisarka przenosi do „Sercątka” i wplata w historię czwórki młodych ludzi, którzy przybyli z prowincji na studia. Jest to opowieść o przyjaźni wystawionej na najcięższą próbę w czasach dyktatury Ceausescu.

Więcej…

 

Lubimy podróże, lubimy słuchać opowieści innych. W taką podróż udajemy się z Akhilandeswari – bohaterką książki Anity Nair „Przedział dla pań” – i jej współtowarzyszkami.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi