Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2007

mariuszurbanek

Mariusz Urbanek

Urodził się w 1960 roku w Krapkowicach, mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, z zawodu dziennikarz. Jest reporterem w tygodniku Polityka i felietonistą w miesięczniku Odra.

 

Więcej…

 
aonichimowskaANNA ONICHIMOWSKA

Anna Onichimowska jest autorką ponad trzydziestu książek dla dzieci i młodzieży, wielu sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych. Jej utwory były tłumaczone na angielski, niemiecki, francuski, włoski, szwedzki, a nawet chiński i koreański.

Więcej…

 

Podczas spotkania była czytana baśń Charlesa Perraulta pt. Wróżki. Potem dyskutowaliśmy na temat wróżek znanych nam z różnych bajek i baśni. Okazało się, że największą popularnością cieszy się wróżka, która pomagała Kopciuszkowi. Ciekawe i znane są również wróżki – dobre i ta zła z bajki o Królewnie Śnieżce. Oprócz tych ze starych baśni lubiane są, szczególnie wśród dziewcząt, „współczesne” czarodziejskie wróżki - Witch i Winx.

Więcej…

 

Na początku czytaliśmy opowieść o Smoku Wawelskim. Potem rozmawialiśmy o legendarnych postaciach i wydarzeniach – m.in. o warszawskiej syrence, bazyliszku, złotej kaczce, kwiecie paproci, który kwitnie raz na sto lat, o tym dlaczego wieże na Kościele Mariackim w Krakowie nie są jednakowe i o wielu innych niezwykłych sprawach. A potem w ruch poszły pędzle, farby, nożyczki, kredki. Stworzone przez nas smoki i bazyliszki były groźne, śmieszne i sympatyczne – zabawa była przednia !

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi