Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2011

panierazem

Tytuł książki „Odnalezieni na pustyni” oraz zdjęcie kobiety na okładce zapowiada temat znany już z innych lektur. Ciągle jest on interesujący, z uwagi na to, że dotyczy kręgu, tak odmiennej od naszej, kultury arabskiej. Ta historia to świetny materiał na dobrą powieść lub film. Niestety, pod względem literackim, pozostawia wiele do życzenia, głównie z powodu niestarannego przekładu. Na pewno historia Helle Amin, autorki i zarazem głównej bohaterki, jest próbą przypomnienia, że na świecie jest wiele zrozpaczonych kobiet, których dzieci zostały uprowadzone przez ojców.

Więcej…

 

hockiklocki

"Hocki- klocki dla każdego - i małego i dużego" Małgorzaty Strzałkowskiej to bardzo ciekawa książka, która może zachwycić  i to nie tylko wspaniałymi tekstami, ale również niepowtarzalnymi ilustracjami - wykonanymi przez autorkę kolorowymi i bardzo pomysłowymi kolażami. A wierszyki są przepyszne - napisane pięknym językiem, wprawdzie naszpikowane trudnymi wyrazami, ale są tak wesołe, że aż chce się je powtarzać, no i tak przy okazji, ćwiczyć język.

Więcej…

 

bator

Joanna Bator urodziła się w 1968 roku. Absolwentka wrocławskiego kulturoznawstwa i Szkoły Nauk Społecznych, jest adiunktem w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, gdzie od 1999 roku pracuje w Zespole Psychoanalizy i Badań nad Kategorią "Gender" w Filozofii Współczesnej.

Jako stypendystka programu Tempus, Fundacji Kościuszkowskiej i rządu japońskiego pracowała kolejno na uniwersytetach w Londynie, Nowym Jorku i Tokio.

Więcej…

 

jzk

Książka powstała na podstawie pamiętników królewskiego logopedy Lionela Logue’a. Odnalazł je jego wnuk, Mark, i mimo, że już nie zdążył poznać dziadka, postanowił opowiedzieć o tym, jak jego praca zaważyła na losach brytyjskiej monarchii.

Powieść jest rzetelnym zapisem relacji jak rozwijała się przyjaźń między księciem Albertem, późniejszym królem Jerzym VI,  a jego terapeutą. Poznajemy wydarzenia historyczne z perspektywy dworu, kulisy życia rodziny królewskiej, jej obyczajów i etykiety obowiązującej na dworze królewskim.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi