Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon Seniorzy

I 1
Podobnie jak w ubiegłoroczne wakacje zostały zorganizowane zajęcia z języka angielskiego dla seniorów.
W oparciu o dostępne źródła internetowe stworzyliśmy własne materiały filmowe, tekstowe i w formie prezentacji - dostosowane do specyfiki potrzeb osób starszych.
Zajęcia odbywają się w sali multimedialnej co umożliwia nadanie im atrakcyjnej formy. Dodatkowo utworzyliśmy też wirtualną klasę, gdzie studenci po „lekcjach” mogą sobie nawzajem pomagać.
Materiały opracowane na potrzeby zajęć wakacyjnych publikujemy w formie witryny internetowej. Pozwoli to na powtórki i korzystanie z nich po zakończeniu bieżącej edycji zajęć. A może opublikowane materiały zachęcą do nauki także inne osoby, w różnym wieku. Będzie nam bardzo miło! Oto link do strony: https://sites.google.com/view/angielskiwbibliotece/start Zapraszamy do korzystania.

Więcej…

 

I1

Tradycyjnie już zakończenie edycji zajęć w Akademii Seniora wiąże się z wyjazdem integracyjnym dla wszystkich uczestników zajęć.
W tym roku celem wyjazdu stał się Ruszów, gdzie z inicjatywy tamtejszej biblioteki odbył się I Festiwal Teatralny Seniorów. W festiwalu wzięły udział zespoły z Ruszowa, Iłowej oraz Bolesławca - grupa "Teatryczni" - działająca pod egidą naszej biblioteki, składająca się z seniorów będących uczestnikami Internetowego Kręgu Przyjaciół Biblioteki - INTELIK.
Wyjazd stał się więc wydarzeniem integracyjnym na szerszą skalę. Seniorzy z różnych miejscowości mieli okazję poznać się i wymienić doświadczenia współpracy z bibliotekami.
Szerszy opis wydarzenia ukazał się na łamach Wędrowca Ruszowskiego.

Więcej…

 

I1

Wiele osób marzy o dalekich podróżach. Nie wszystkim udaje się te marzenia zrealizować. Uczestnicy Internetowego Kręgu Przyjaciół Biblioteki w ramach zajęć wykonują filmiki, w których przedstawiają miejsca stanowiące cel ich wymarzonych podróży. Czasem są to miejsca już odwiedzone i wtedy film stanowi retrospekcję wspomnień. A czasem takie miejsca, do których podróż można spełnić tylko w marzeniach.
Przygotowania do wykonania filmików to gromadzenie dużej ilości materiałów i informacji. Opracowanie zaś wymaga dużej wiedzy i umiejętności obsługi wielu programów. Ale efekty są naprawdę wspaniałe. Zapraszamy do oglądania.

Więcej…

 

I 1

Oprócz regularnych spotkań roboczych w grupach, dwa razy w roku odbywają się zebrania ogólne. Mają one bardzo ważną rolę do spełnienia - umożliwiają osobisty kontakt osób znających się tylko z portali internetowych. Szczególnie rozmowy w przedświątecznych okresie ocieplają atmosferę i zbliżają wszystkich. Owocuje to wzmożoną liczbą komentarzy i wzajemnych uprzejmości publikowanych w "strumieniu".

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi