Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon Z życia biblioteki 2018

Plakat

Gdzie rosną topinambury, jak hodować stewię i skąd się wzięło powiedzenie „lepszy rydz, niż nic"? Odpowiedzi na te pytania udzieliła naszym czytelnikom Katarzyna Gubała – autorka książek „Warzywa górą" oraz „Wege w kwadrans". Przy wartkich opowieściach o zdrowej żywności było również kucharzenie, dzięki czemu uczestnicy spotkania mogli skosztować pesto na natki marchewki (tak, tak, to nie pomyłka) oraz czekoladowych trufli. Gdy część warsztatowa dobiegła końca, nadszedł czas na autografy i zdjęcia z bohaterką wieczoru, której uśmiech nie znikał z twarzy.

Więcej…

 

SpotkanieVF

Klub Vegefani spotkał się po raz kolejny – tym razem po to, żeby porozmawiać o pastach i hummusach. Nie tylko zresztą porozmawiać , bowiem na stole pojawiły się smakołyki do degustacji: pasta z zielonego groszku, „smalec" z fasoli, a także pasta z suszonych pomidorów i wędzonego tofu. Ponownie utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wystarczy odrobina kreatywności w kuchni, by przemycić do diety wartościowe produkty, a inspiracje do zmian znaleźliśmy m. in. w książkach Magdaleny Gembackiej, Iwony Zasuwy oraz Marty Dymek. Termin spotkania był wyznaczony tuż po Mikołajkach, więc i nasi klubowicze zostali obdarowani. Dwie osoby wybrane losowo otrzymały prezenty – książkę oraz dynię, a ich radość była dla nas bezcenna.

Więcej…

 

Vegefani

Dnia 23 listopada 2018r. członkowie Klubu Vegefani spotkali się, aby porozmawiać o przepisach świątecznych w wydaniu roślinnym. Inspiracji dostarczyli autorzy znanych książek oraz blogerzy, a publikacją przewodnią było „Zielone Boże Narodzenie" Karoline Jönsson. Klubowicze nie tylko zapoznali się z nowymi sposobami przyrządzania świątecznych potraw, ale również opowiadali o swoich tradycjach kulinarnych i zdradzali arkana swojej pracy w kuchni. Dzięki takiej wymianie doświadczeń spotkanie było bardzo udane i zachęciło uczestników do eksperymentów w domowej gastronomii.

Więcej…

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi