Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon Z życia biblioteki 2018

skontrum

Od 19 lutego do 24 marca 2018 Wypożyczalnia dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Sądowej 8 będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji zbiorów, czyli tzw. w „języku bibliotekarskim" skontrum. Ostatnie miało miejsce w 2006 roku, a więc czas najwyższy na dokonanie kontroli i przy okazji przymiarkę do wyodrębnienia części zbiorów, które w nowej siedzibie będą się znajdować w magazynie usytuowanym w piwnicy. To ważna i niezbędna czynność, a zarazem czasochłonna. Sprawdzeniu będzie podlegać największa część kolekcji obejmująca ponad 170 tysięcy książek gromadzonych od początku istnienia Biblioteki. W efekcie wykazany zostanie stan faktyczny tj. liczba książek na półkach, aktualnie wypożyczonych przez czytelników oraz liczba ubytków.

Więcej…

 

Obraz

Grupa teatralna "KLAP" z Domu Kultury w Ruszowie zabrała nas w świat bajki wprost do Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków...Za górami, za lasami w zamku na wzgórzu mieszkała królewska para, której urodziła się śliczna dziewczynka o imieniu Śnieżka. Dziewczynka wyrosła na piękną kobietę o kruczoczarnych włosach, karminowych ustach i śnieżnobiałej cerze, była delikatna jak płatek śniegu. Po śmierci królowej król poślubił kobietę, która została królową i macochą Śnieżki. Nowa władczyni była zazdrosna o Śnieżkę, o jej urodę.

Więcej…

 

Cienie

Narząd wzroku często płata nam figle. Jest wiele iluzji optycznych, które sprawiają, że nasz mózg źle interpretuje oglądane obrazy. Złudzenia powstają pod wpływem koloru, kształtu, kontrastu i światła oszukując jednocześnie nasze oczy i mózg. To dlatego wiele ludzi może inaczej widzieć pewne obrazy.

Więcej…

 

Masternak

Zbigniew Masternak – prozaik, autor scenariuszy filmowych, dramaturg, piłkarz.
jest autorem trzytomowego cyklu powieściowego „Księstwo". Na podstawie książki powstał film Andrzeja Barańskiego o tym samym tytule. Twórczość Masternaka jest tłumaczona na tak egzotyczne języki jak wietnamski czy macedoński. Masternak to najczęściej filmowany pisarz młodego pokolenia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi