Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

KM Kostki

Rozgrywka trwa... wyobraźnia poszła w ruch, kości zostały rzucone a fabuła się rozwija. W tych krótkich słowach można podsumować czwartkową sesję klubu. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu, które odbędzie się w czwartek 29 listopada 2018!

Zakupione zostały nowe podręczniki do gry "Warhammer" (Almanach Mistrza Gry, Bestiriusz Starego Świata, Królestwo Magii, Księga Zasad) oraz komplety kości w różnych kolorach.

Więcej…

 

W piątek, 9 listopada, w naszej bibliotece z ożywieniem rozmawialiśmy o gotowaniu. Padły porady w jaki sposób uzyskać niskim kosztem mąkę gryczaną lub owsianą, jak zaoszczędzić na czasie podczas sporządzania roślinnych posiłków i czym się różni tempeh od tofu. Dyskusja ta odbywała się podczas inauguracji Klubu Vegefani. Rozmowy toczyły się w kameralnej atmosferze i towarzyszyło im przeglądanie kulinarnych książek zgromadzonych w zbiorach biblioteki oraz w naszych prywatnych kolekcjach.

Więcej…

 

Plakat

Więcej…

 

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy „POLAK ARTYSTA CERAMIK" Jest to wystawa prezentująca prace stu polskich artystów ceramików na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, z Bolesławca, Polski i Polaków którzy obecnie tworzą w kraju i poza granicami kraju. Do wystawy zostaną zaproszeni wybitni artyści ceramicy, z długoletnim doświadczeniem. Artyści zajmujący się rzeźbą ceramiczną, garncarstwem, ceramiką współczesną i unikatowym wzornictwem przemysłowym.

Eksponaty zostały wystawione w pięciu instytucjach – Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy, galeriach Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Muzeum Ceramiki, pięknych wnętrzach bolesławieckiego Ratusza oraz w Punkcie Informacji Turystycznej (Rynek).

Wystawę można zwiedzać w okresie 11 października - 11 grudnia 2018 roku, a uroczysty wernisaż odbędzie się w dniu 11 listopada (niedziela) o godz. 18.00 w galerii „W sam raz" BOK – MCC.
Do wystawy wydany został okolicznościowy katalog zawierający sylwetki wszystkich autorów. Kuratorem artystycznym wystawy jest wieloletni komisarz międzynarodowych plenerów Mateusz Grobelny.

 

SF-logo

Za nami druga sesja graczy RPG Klubu Sfera Fantasy. Przybyło więcej graczy, utworzyły się już dwie grupy. Wyobraźnia i kości poszły w ruch... jest fabuła i jest zabawa.

Zakupiliśmy dodatkowe kości do rozgrywania sesji oraz podręczniki do tworzenia gier fabularnych.

Zapraszamy chętnych na kolejną sesję już w czwartek 8 listopada o godz. 16.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Wiedzy w Bolesławcu, ul. B. Głowackiego 5.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi