Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Iwaszkiewicz

Pierwsze w tym roku spotkanie naszego Klubu poświęcone było poezji Jarosława Iwaszkiewicza. Spotkanie okazało się wyjątkowo ciekawe. Nic w tym dziwnego, ponieważ Iwaszkiewicz był niezwykłą postacią w polskiej kulturze ale także wybitnym działaczem społecznym i politycznym. Zasłużył się na wielu polach. Jako pisarz tworzył przede wszystkim prozę ale nie do przecenienia jest też jego twórczość poetycka. Wiersze Iwaszkiewicza są wyjątkowo kunsztowne, malarskie, napisane z wielkim artyzmem. Iwaszkiewicza można spokojnie nazwać „artystą słowa". Szczególnie piękne są jego erotyki, a już naprawdę wyjątkowe są utwory poświęcone żonie Annie.

Więcej…

 

Chlopiec

Nie każdy z nas ma okazję poznać tajniki pracy w policji. My mieliśmy to szczęście, ponieważ podczas dzisiejszego spotkania feryjnego odwiedzili nas technik kryminalistyki aspirant sztabowy Grzegorz Mróz oraz starszy sierżant Bogusław Zawrotniak z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Panowie poruszyli tematy związane z zabezpieczaniem śladów na miejscu przestępstwa oraz zaprezentowali sprzęt min.: dalmierz laserowy, proszek, folie oraz pędzle do daktyloskopii, skalówkę, numerki, aparat, fartuchy i lupę, który wykorzystują podczas swojej pracy. Na pamiątkę każdy z nas dostał swój własny odcisk palca.

Więcej…

 

I1 I2

Naszym kolejnym przystankiem była Australia, najmniejszy kontynent i zarazem państwo, ze stolicą w Canberze. A to ci niespodzianka... a myśleliśmy, że Sydney.

Wiedzieliśmy już, że kangury żyją w Australii, ale żeby diabły... tasmańskie i dziobaki.

Więcej…

 

i

Na dzisiejszych zajęciach gościliśmy Pana Wojciecha Zawadzkiego z firmy EDUza, z którym bawiliśmy się w eksperymentowanie, badanie i poznawanie. Zaczęliśmy od oglądania, dotykania, wąchania, określania temperatury i próbowania bezbarwnej cieczy. Okazała się nią zwykła woda w różnych stanach skupienia. Jako mali laboranci wykorzystywaliśmy ocet, drożdże, płyn do naczyń i barwniki aby stworzyć „wulkan". Zwieńczeniem zajęć było własnoręczne ulepienie Slime, który powstał z trzech magicznych składników.
Zabawa była przednia :)

Więcej…

 

ap1 ap

W dzisiejszą podróż wybraliśmy się za Ocean Atlantycki do Ameryki Południowej, kontynentu z najdłuższą rzeką świata - Amazonką. "Zwiedziliśmy" m.in. pustynię Atacama w Chile, Statuę Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, miasto Inków - Machu Picchu.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi