Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

 Wydarzenie z cyklu „Moja Ojczyzna",
dofinansowane ze środków
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021
w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

Bohun

Przypomnienie tła historycznego – walk narodowowyzwoleńczych i kolejnych zrywów niepodległościowych poprzedziło inscenizację z Komendantem Piłsudskim przejmującym władzę od przedstawiciela Rady Regencyjnej, przedstawioną przez historyczną grupę rekonstrukcyjną "BOHUN". Data 11 listopada 1918 roku jest symbolem wielkiego wysiłku jakiego dokonali Polacy, aby odzyskać i obronić niepodległość w latach 1918-1921. Po inscenizacji nastąpiło omówienie prezentowanego umundurowania i wyposażenia żołnierzy polskich.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu
„Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada" dofinansowane ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

plakat Conrad

Z okazji 160. rocznicy urodzin Josepha Conrada-Korzeniowskiego ("polskiego szlachcica" - "brytyjskiego pisarza i żeglarza") Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie opracowało wystawę "JOSEPH CONRAD. MIĘDZY LĄDEM A MORZEM".

Więcej…

 

Dorit Rabinyan zywoplot

Dorit Rabinyan (1972), urodziła się w Izraelu w rodzinie perskich żydów. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Jej dwie pierwsze powieści stały się bestsellerami i zostały przetłumaczone na 15 języków. „Żywopłot" od dnia premiery jest jedną z najgłośniej dyskutowanych książek w Izraelu.

Więcej…

 

Wydarzenie z cyklu „Moja Ojczyzna",
dofinansowane ze środków
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021
w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

Wyklad

W trakcie trwania wystawy „Drogi do Niepodległej" zaprosiliśmy do naszej biblioteki historyka kustosza Muzeum Niepodległości w Warszawie i zarazem współautora wystawy – Jarosława Jaskólskiego. Wykład był znakomitym dopełnieniem ekspozycji, ukazującej przekrojowo dzieje bezpośredniej walki o niepodległość w latach 1905-1921. Młodzież mogła dowiedzieć się, że wspólnym wysiłkiem militarnym, politycznym, kulturalnym, gospodarczym i społecznym Polacy nie tylko odzyskali utraconą ponad wiek wcześniej niepodległość, ale również stworzyli podwaliny nowoczesnego państwa.

Więcej…

 

Biblik MisUszatek

Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
znam się z dziećmi nie od dziś!

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi