Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

SpotkanieVF

Klub Vegefani spotkał się po raz kolejny – tym razem po to, żeby porozmawiać o pastach i hummusach. Nie tylko zresztą porozmawiać , bowiem na stole pojawiły się smakołyki do degustacji: pasta z zielonego groszku, „smalec" z fasoli, a także pasta z suszonych pomidorów i wędzonego tofu. Ponownie utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wystarczy odrobina kreatywności w kuchni, by przemycić do diety wartościowe produkty, a inspiracje do zmian znaleźliśmy m. in. w książkach Magdaleny Gembackiej, Iwony Zasuwy oraz Marty Dymek. Termin spotkania był wyznaczony tuż po Mikołajkach, więc i nasi klubowicze zostali obdarowani. Dwie osoby wybrane losowo otrzymały prezenty – książkę oraz dynię, a ich radość była dla nas bezcenna.

Więcej…

 

IdaSwieta biblik

Książka Agnieszki Skórzewskiej „Nadchodzą Święta" była inspiracją do rozmowy o okresie świątecznym. Porozmawialiśmy o listach do Mikołaja i naszych oczekiwaniach co do prezentów. Na koniec posłużyliśmy się tablicą szklaną, aby wspólnie narysować samego Świętego z zaprzęgiem i reniferami.

Więcej…

 

Zawiadomienie o unieważnieniu przetargu nieograniczonego

 

Na podstawie § 6 ust. 4 Regulaminu w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzenia przetargu ustnego nieograniczonego na wynajem kawiarenki położonej w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, przy ul. B. Głowackiego nr 5, organizator niniejszym odwołuje przetarg ustny nieograniczony, z uwagi na rezygnację, na dzień dzisiejszy, z zamiaru oddania w najem wyżej wymienionego lokalu użytkowego.

p.o. dyrektora
Marzena Czułajewska

 

MlodyProgramista

Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Wiedzy zaprasza dzieci w wieku 9-11 lat do zapisu na warsztaty z robotyki i programowania "Młody programista.

Zajęcia będą się odbywały w czwartki grudnia, tj. 6, 13 i 20 grudnia, o godz. 16.00

Zapisy pod nr tel. 75 612 13 88. Ilość miejsc ograniczona!

 

I1 I2

Lektura książki Dany'ego Laferriére'a „Kraj bez kapelusza" zaprowadziła nas do odległego miejsca – Haiti, które kojarzy się przede wszystkim z tragedią ze stycznia 2010 roku. Ogromne trzęsienie Ziemi uczyniło z tego kraju wielkie cmentarzysko. Należy jednak dodać, że książka ukazała się w 1996 roku, a więc wiele lat przed tym wydarzeniem.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi