Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Wydarzenie z cyklu „Moja Ojczyzna",
dofinansowane ze środków
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021
w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

DrogiDoNiepodleglej

Wystawa obejmowała przekrojowo dzieje bezpośredniej walki o niepodległość w latach 1905-1921. Dawała możliwość prześledzenia wysiłków wszystkich obozów politycznych, dążących do odbudowy Rzeczypospolitej oraz najważniejszych wydarzeń z tego okresu. Dokonania zbrojne Polaków walczących w czasie I wojny światowej, które obejmowały walki I Kompanii Kadrowej, Legionów Polskich, Legionu Puławskiego, I, II i III Korpusu Polskiego na Wschodzie i Armii Błękitnej. Ekspozycję dopełniały liczne fotografie, reprodukcje dokumentów oraz ilustracje Bohdana Wróblewskiego.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu
„Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada" dofinansowane ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kapitan

Więcej…

 

Bialoszewski

Październikowe spotkanie Klubu Miłośników Poezji było szczególne i to z kilku względów. Z powodu „szalejącego grypowego wirusa" nie dopisała frekwencja. Spotkaliśmy się w okrojonym składzie.

Więcej…

 

Plakt2

Paweł Wakuła - pisarz i ilustrator książek dla dzieci, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Wymyślone przez siebie historie opowiada nie tylko słowami, ale też dziesiątkami ilustracji, przenosząc młodych czytelników w świat pełen wielkich przygód i dobrego humoru. Autor książek: "O czym szumi las", "Kajtek i Yetik", "Kajtek i Yetik podnoszą żagle", "Mój tata jest olbrzymem", "Dębowa kołyska", "Co w trawie piszczy", „Na tropie sześcioptaka".

Więcej…

 

DoktorDolittle2

Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych w Bolesławcu.

 

Załączniki:
Pobierz (1_Regulamin.pdf)1_Regulamin.pdf[Regulamin (zmiana 19.10.2017 r.)]
Pobierz (2_Oswiadczenie.pdf)2_Oswiadczenie.pdf[Oświadczenie]
 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi