Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Ksiazka

Tej książki nie można było przeoczyć – otrzymała dwie najważniejsze nagrody : Paszport Polityki w 2017 roku , a w kolejnym 2018 roku Nagrodę Nike i Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza.
„Rzeczy których nie wyrzuciłem" to bardzo osobista opowieść Marcina Wichy o matce, o śmierci, o porządkowaniu rzeczy, książek i wspomnień. W oszczędnych i starannie dobranych słowach autor opisuje wiele zdarzeń z życia swojej rodziny. Sprzątanie pozostawionych rzeczy po zmarłym jest zajęciem trudnym ale jednocześnie fascynującym. Najszczersze wyznania, podobnie jak opinie bliskich nie ujawnią tyle o człowieku, co zawartość jego szafy, szuflady czy półki z książkami.

Więcej…

 

quiz

Każdy dobrze wie, że ćwiczenie czyni mistrza. Dzisiejszy dzień to pierwszy etap w wyłonieniu zwycięskiej drużyny w „Ćwiczeniach z myślenia". Podczas zmagań podzieliliśmy się na grupy, które miały za zadanie rozwiązywać różnego rodzaju quizy, m. in. ze znajomości lektur, ekologii oraz łamigłówki z wykorzystaniem ekranów dotykowych. Kto będzie zwycięzcą okaże się w już przyszłym tygodniu.

Więcej…

 

Azja Azja2

Dziś wybraliśmy się na kontynent azjatycki, by poznać bliżej kulturę Dalekiego Wschodu. Wiemy już gdzie znajduje się Wielki Mur – w Chinach, dowiedzieliśmy się też co to jest Taj Mahal – nazywany świątynią miłości, a naprawdę jest to indyjskie mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów.

Więcej…

 

mc

Drugiego dnia zajęć feryjnych gościliśmy pana Pawła Niemca z firmy TwójRobot.pl, który wprowadził nas w fascynujący świat nauki. Pewnie każdy z was zna grę Minecraft i grał w nią na komputerze. Tym razem sami budowaliśmy roboty Robo-minecrafty z wielu pojedynczych klocków LEGO. Nie było to wcale takie proste, wyobraźnia poszła w ruch. Poczuliśmy się jak młodzi konstruktorzy maszyn. Zabawa była przednia a efekty naszej pracy mogliśmy sprawdzić na specjalnej macie. Roboty jeździły jak szalone... ;)

Więcej…

 

Robot

Roboty są częścią naszej rzeczywistości. Dalekie od ogólnego wyobrażenia o ich humanoidalnym wyglądzie, w różnych formach. Po cichu funkcjonują między nami. Wyręczają nas w obowiązkach domowych – od zmywania po odkurzanie i czyszczenie podłóg lub przy gotowaniu, w niebezpiecznych czynnościach takich jak przeszukiwanie zaminowanych terenów, oraz w medycynie czy komunikacji.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi