Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

czolowka

Czytając ciekawe historie często wyobrażamy sobie jak mogliby wyglądać ich bohaterowie. Te postacie żyjące na kartkach książek na dzisiejszych zajęciach nabrały realnych kształtów. Z plastikowych butelek, szmatek i kolorowej bibuły wyczarowaliśmy bohaterów znanych bajek. Uwalniając nasza wyobraźnię, uwolniliśmy Dżina z „1000 i jednej nocy", Jej Złośliwość z „Magicznego Królestwa", Czun In z chińskiej legendy i wiele innych.

Więcej…

 

czolowka

Bohaterem czwartkowych, feryjnych zabaw w bibliotece był niewielki przedmiot - z reguły okrągły lub kształtem zbliżony do koła, wykonany z twardego materiału, czasem obciągany tkaniną lub skórą, z 2 lub 4 otworami albo uszkiem umożliwiającym jego przyszycie, służący do zapinania odzieży czyli GUZIK.

Więcej…

 

Ksiazka

„Hanulka Jozy" to studium kształtowania się uczucia pomiędzy dwojgiem ludzi. To opowieść o tym, co przychodzi nieoczekiwane, o szczęściu i o jego ulotności, o magii, która otacza nas każdego dnia.

Historia tej powieści toczy się w latach czterdziestych, jest wojna. Eliszka, młoda lekarka, zaangażowana w działalność konspiracyjną zostaje zdemaskowana i musi uciekać, zmienić tożsamość. Jako Hana Novakova poślubia byłego pacjenta Jozę i wyjeżdża do zapomnianej górskiej wioski Żelary. Nie tylko wioska z jej prymitywnymi mieszkańcami, ale i sam Joza wywołuje w Hanulce strach.

Więcej…

 

czolowka

Każdy z nas ma w szafie bluzy, bluzki lub podkoszulki, których nie lubimy, które nam się znudziły, lub po prostu są już znoszone. Nie trzeba się ich pozbywać - wystarczy nadać im inną formę i odnowić poprzez na przykład pomalowanie specjalnym farbami do tkanin lub przeznaczonymi do tego kredkami, czy pisakami. Te malunki będą trwałe i nie rozpłyną się podczas prania.

Więcej…

 

madroscznatury

Ferie w naszej bibliotece rozpoczęły się „odlotowo": dosłownie, bo zbudowane przez nas rakiety poleciały, ale też w przenośni, bo była to naprawdę „odlotowa" zabawa, a wszystko dzięki Panu Michałowi Zawadce, który poprowadził warsztaty pt. „Nauka w codzienności".

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi